Main Content

ME vo volejbale: Slováci na úvod nestačili na favorizované Francúzsko + HLASY

piatok, 3. september 2021 21:40 | Autor: TASR

Slovenskí volejbalisti
Slovenskí volejbalisti | zdroj: TASR

Tallin 3. septembra (TASR) - Slovenskí volejbalisti prehrali vo svojom prvom vystúpení na ME v estónskom Talline. V piatkovom zápase C-skupiny nestačili na olympijských víťazov z Francúzska 0:3.

V ďalšom zápas nastúpia Slováci v sobotu o 15.00 SELČ proti Estónsku.

C-skupina

Francúzsko - Slovensko 3:0 (22, 20, 19)

Rozhodovali: Ovuka (Bos. a Herc.) a Asipčik (Biel.), 230 divákov.

Francúzsko: Chinenyeze 7, Toniutti 1, Ngapeth 17, Bultor 3, Patry 17, Clevenot 13, libero Grebennikov (Faure 1, Brizard 0). Tréner: B. Rezende.

Slovensko: Kriško 12, Mačuha 2, Michalovič 16, Paták 10, Krajčovič 3, F. Palgut 3, libero Ľ. Nemec (Pokopec 0, Ondrovič 0). Tréner: M. Kardoš.

V prvom sete získali prvý bod Slováci, Francúzi sa neskôr dostali do vedenia 10:5. V koncovke za stavu 24:20 odvrátili Slováci dva setbaly, Francúzi premenili až tretí.

V druhom sete slovenskí reprezentanti viedli už 7:3, no ich súperi otočili skóre, neskôr sa ujali vedenia 11:9. Vďaka Patákovi bolo potom vyrovnané na 14:14, koncovku však opäť lepšie zvládol favorit.

Aj v treťom sete držali Slováci držali krok so svojim súperom. Hoci na začiatku prehrávali, neskôr bol stav nerozhodný 16:16. Potom Francúzi odskočili na rozdiel štyroch bodov a napokon získali set v pomere 25:19.

hlasy po zápase:

Marek Kardoš tréner SR: "Najväčší rozdiel bol v detailoch. Ale hrali sme dobre v obrane, to je fajn. Celkovo sme hrali s favoritom vyrovnanú partiu. Bolo vidieť, že sú zohratejší ako my. Treba uznať, že sme prehrali so súperom, ktorý bude hrať o medaily. My musíme ísť ďalej."

Peter Michalovič, hráč SR: "Myslím, si, že sa nemusíme hanbiť, aj keď sme mali horšie pasáže, kedy sme mali hrať riskantnejšie. Dúfam, že sa zajtra takýmto chybám vyhneme."

Šimon Krajčovič, hráč SR: "Podali sme dobrý výkon, boli sme dôstojný súper. Oni si to uhrali v koncovke. Museli hrať na sto percent, aby nás zdolali, nemohli si dovoliť poľaviť. Francúzi hrali lepšie v obrane."