Ružomberok vyhral prvý zápas osemfinále Európskeho pohára

štvrtok, 12. január 2012 21:30 | Autor: TASR

Basketbalistky slovenského vicemajstrovského tímu MBK Ružomberok zvíťazili v prvom stretnutí osemfinále play-off Európskeho pohára FIBA 2011/2012 v domácom prostredí nad tureckým družstvom Optimum Ted Ankara 71:65 (33:25).

Odvetný súboj v metropole Turecka je na programe o týždeň vo štvrtok 19. januára už od 12.00 h SEČ.

Výsledok - štvrtok:

MBK Ružomberok (SR) - Optimum Ted Ankara (Tur.) 71:65 (15:16, 18:9, 19:16, 19:24)
Zostava a body Ružomberka: Anderssonová 15, Guzmanová 14 (3 trojky), Štěpánová 11, Tetemondová 10 (13 doskokov), Bučáková 3 (Lásková 10, Černáková 5, Brezániová 3, Felixová 0)
Najviac bodov Ankary: Akkayová 21, Yavuzová, Piekarska, Ajavonová a Walkerová po 8
TH: 14/7 - 23/14, fauly: 22 - 18, trojky: 10 - 5, rozhodovali: Schmidt (Nem.), Pizio (Švaj.) a Györffy (Maď.), 1600 divákov

Zápas sa nezačal vyvíjať úplne podľa ružomberských predstáv, lebo v I. polčase za svojimi súperkami viackrát zaostávali (15:19 či 18:21). Za stavu 20:23 v 15. min však potiahli zverenky Ivana Kurillu 10-bodovú šnúru, ktorou vysadli na koňa. Po zmene strán Turkyne znížili na 32:33 aj 38:39, ale od tých chvíľ sa hralo už podľa domácich nôt.

Rozhodujúcu šnúru potiahli Liptáčky od 31. min za stavu 52:43, keď deviatimi bodmi v sérii odskočili na 61:43. Domáce hráčky dlho úspešne odolávali snahe Ankary utvoriť si pred odvetou čo najvýhodnejšiu pozíciu, bezpečný dvojciferný odstup si udržali až do záverečnej minúty. V nej však basketbalistky Ted Optimum znížili na konečných 65:71.

Hlasy:
Ivan Kurilla (tréner Ružomberka): "Som rád, že sme zdolali tohto silného súpera. Dlho to bolo vyrovnané, potom sme sa ujali sľubného vedenia, ktoré narástlo až na 18 bodov. Škoda, že sme ho neudržali. V Ankare na nás čaká ťažký duel. Urobím však všetko preto, aby sme postúpili ďalej."

Deryan Özyerová (trénerka Ankary): "Urobili sme veľa chýb. Stratili sme až 18 lôpt, čo je v jednom zápase veľmi veľa. Som rada, že sa nám napokon podarilo znížiť na prijateľný 6-bodový rozdiel."