Marián Hossa a Jaroslav Halák sa stali hviezdami večera

nedeľa, 15. január 2012 09:30 | Autor: TASR

Hokejisti Detroitu si v sobotňajšom stretnutí zámorskej NHL poradili na domácom klzisku s Chicagom 3:2 po predĺžení.

Blackhawks vstupovali do tretej tretiny s jednogólovým mankom, o predĺženie sa minútu pred záverečným hvizdom postaral po prihrávke od slovenského útočníka Mariána Hossu Kanaďan Jonathan Toews. O víťazovi rozhodol v piatej minúte predĺženia gól z hokejky ďalšieho Kanaďana Todda Bertuzziho. Trenčianskeho rodáka Hossu po stretnutí vyhlásili za tretiu hviezdu večera.

V noci bodoval zo Slovákov ešte zadák Philadelphie Andrej Meszároš, ktorého jedna asistencia však len zmiernila prehru jeho tímu v Nashville (2:4). Kanadské derby medzi Montrealom a Ottawou dospelo až do samostatných nájazdov, v ktorých mali viac šťastia "senátori", o ktorých úspechu rozhodol Daniel Alfredsson. V bránke Canadiens dostal pred Petrom Budajom dôveru Carey Price. Rovakým scenárom sa skončilo aj stretnutie St. Louis s Minnesotou. Gólman "bluesmanov" Jaroslav Halák nepustil za svoj chrbát ani jeden z pokusov hostí a keďže jeho spoluhráči sa presadili dvakrát, tešil sa z víťaza i individuálneho ocenenia za tretiu hviezdu večera. Pre Bratislavčana to bolo ôsme víťazstvo v 11 dueli.

Jurčinova pomoc proti Buffalu

Newyorskí Rangers si poradili s Torontom na jeho ľade pohodlne 3:0 aj napriek tomu, že Marián Gáborík sa prezentoval len jednou neúspešnou strelou. Milan Jurčina pomohol New York Islanders k víťazstvu 4:2 nad Buffalom, na ľade strávil takmer 19 minút, prezentoval sa dvoma strelami a jedným mínusovým bodom. Na druhej strane stále nenastúpil ďalší slovenský obranca Andrej Sekera, ktorého trápi zranenie. S bilanciou 23:30 min bol najvyťaženejším korčuliarom merania síl Caroliny s Bosonom hosťujúci kapitán Zdeno Chára, nedokázal ale zabrániť prehre svojho mužstva 2:4. Chára štyrikrát vystrelil na bránku, no do osobných štatistík mu pribudol len jeden mínusový bod. Naopak, dôvod na radosť má center San Jose Michal Handzus, "žraloci" totiž potvrdili výbornú fazónu, keď si z Columbusu odvážajú tri body po výsledku 3:1. O víťazstvo Colorada na ľade Dallasu v pomere 2:1 sa výraznou mierou pričinil Paul Stastny, syn slovenskej hokejovej legendy bol autorom víťazného gólu a zaznamenal aj jednu prihrávku.

Výsledok úvodného sobotňajšieho stretnutia zámorskej hokejovej NHL:

Detroit - Chicago 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 13. Holmström (I. White, Daciuk), 17. Bertuzzi (Daciuk, I. White), 65. Bertuzzi (Filppula, Lidström) - 35. A. Shaw (Leddy), 59. Toews (MARIÁN HOSSA, D. Keith)

Dallas - Colorado 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Winnipeg - New Jersey 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Carolina - Boston 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Columbus - San Jose 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Montreal - Ottawa 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1)

New York Islanders - Buffalom 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Toronto - New York Rangers 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Nashville - Philadelphia 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 0+1

St. Louis - Minnesota 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0) - Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celé stretnutie, kryl 29 z 31 striel (93,5% úspešnosť zákrokov) a po stretnutí ho vyhlásili za tretiu hviezdu večera.

Calgary - Los Angeles 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)