Main Content

VIDEO: Dani Alves sa vrátil do Barcelony. Privítalo ho 10 000 fanúšikov

Barcelona 17. novembra (TASR) - Brazílsky futbalový obranca Dani Alves chce zabojovať o miesto v základnej jedenástke FC Barcelona. Na Camp Nou sa vrátil po piatich rokoch, v stredu ho oficiálne predstavili ako novú posilu za účasti takmer 10.000 fanúšikov.

Tridsaťosemročný Alves počas pôsobenia v Barcelone získal s Kataláncami šesť titulov španielskeho šampióna, trikrát sa tešil z triumfu v Lige majstrov. "Mám menej vlasov ako pred piatimi rokmi, ale stále vo mne zostala túžba bojovať. Nevrátil som sa do Barcelony, aby som tu leňošil a užíval si život v tomto krásnom meste. Chcem zabojovať o miesto v základnej jedenástke," zdôraznil Alves, ktorý bude Barcelone k dispozícii od januára.

Na návrate Alvesa má veľkú zásluhu jeho bývalý spoluhráč Xavi Hernandez, ktorý sa chopil trénerského žezla v Barcelone. "Najprv ma oslovil prezident klubu Joan Laporta. Presviedčal ma, že môžem pomôcť tímu. Potom mi zatelefonoval Xavi a zdôraznil, že so mnou počíta. Ostatné sa už zomlelo rýchlo. Som rád, že som tu, Barcelona patrí dlhodobo k najlepším klubom na svete."