Premier League: Hull zostupuje, Arsenal prehral

pondelok, 3. máj 2010 20:06 | Autor: TASR

Futbalisti Hull City sa stali posledným vypadávajúcim z najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2009/2010. Osud "tigrov" definitívne spečatil pondelňajší dohrávaný duel predposledného 37. kola, v ktorom Hull remizoval na ihrisku Wiganu Athletic 2:2 (0:1).

Hostia tesne pred koncom vyhrávali 2:1, no v 90. min zabezpečil deľbu bodov Gohouri. Víťazstvo by Hullu dávalo ešte teoretickú šancu na záchranu. Zverenci trénera Iaina Dowieho sa pridali k FC Burnley a FC Portsmouth, o ktorých osude a zostupe do League Championship už bolo rozhodnuté dávnejšie. Hull City sa prvýkrát prebojoval do Premier League v roku 2008. V minulej sezóne, svojej premiérovej medzi anglickou elitou, skončil na 17. mieste a tesne sa zachránil. Tentoraz už taký úspešný nebol.

V druhom pondelkovom zápase 37. kola prehral londýnsky Arsenal na ihrisku Blackburnu 1:2, hoci od 13. minúty viedol gólom holandského legionára Van Persieho. Tesne pred prestávkou Blackburn vyrovnal a v 68. minúte Samba na radosť vyše 26-tisíc divákov prekonal Poliaka Fabiaňského v bránke Arsenalu druhý raz. Zásluhou troch bodov sa posunul v tabuľke Premier League z 13. na 10. pozíciu, Arsenal ostal tretí.

Blackburn Rovers - Arsenal Londýn 2:1 (1:1)
Góly: 44. Dunn, 68. Samba - 13. Van Persie, 26 138 divákov

Wigan Athletic - Hull City 2:2 (1:0)
Góly: 31. V. Moses, 90. Gohouri - 42. Atkinson, 64. Cullen, 20 242 divákov