Jaroslav Halák tretíkrát v sezóne vychytal nulu

utorok, 17. január 2012 06:30 | Autor: TASR

Slovenský brankár Jaroslav Halák kryl všetkých 22 streleckých pokusov súpera a výrazne tým prispel k víťazstvu St. Louis 1:0 nad Dallasom v pondelňajšom domácom stretnutí zámorskej hokejovej NHL.

Haláka, ktorý dosiahol svoj 3. shutout v sezóne 2011/2012 a 19. celkovo v profilige, vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

Tomáš Kopecký v drese Floridy asistenciou pomohol svojmu tímu vyrovnať na 2:2, ale napokon sa radovali hostia z Bostonu, za ktorých odohral 26:20 min obranca Zdeno Chára - "medvede zvíťazili 3:2 po samostatných nájazdoch.

Hokejisti Nashville Predators zvíťazili v úvodnom pondelkovom stretnutí zámorskej NHL na ľade New York Islanders 3:1. Hostia o víťazstve rozhodli počas úvodných dvanástich minút, keď strelili tri góly. Ich brankár Pekka Rinne kryl 36 striel hráčov Islanders, prekonal ho iba John Tavares v závere zápasu. Tavares tak bodoval v deviatich súbojoch v rade. Stretnutie pre zranenie nedohral obranca Predators Ryan Suter. Slovák Milan Jurčina odkorčuľoval v zápase takmer 21 minút, neujala sa ani jedna z jeho piatich striel.

Súhrn výsledkov pondelňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Islanders - Nashville 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
Góly: 57. Tavares (Moulson, Okposo) - 3. S. Kosticyn (Ellis), 6. Holischuk, 12. Legwand (M. Erat, C. Wilson)

St. Louis - Dallas 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) - Jaroslav Halák (St. Louis) mal 22 úspešných zákrokov a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu

Ottawa - Winnipeg 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Florida - Boston 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1) - Tomáš Kopecký (Florida) 0+1

Detroit - Buffalo 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)

Phoenix - Colorado 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)