Main Content

Nemci zatiaľ pokračujú na ME: Vo štvrtok sa to môže zmeniť

štvrtok, 20. január 2022 05:40 | Autor: TASR

ME v hádzanej
ME v hádzanej | zdroj: TASR

Bratislava 19. januára (TASR) - Nemecká hádzanárska reprezentácia zaznamenala v stredu na prebiehajúcich ME ďalšie štyri pozitívne testy na koronavírus. Celkovo sa vo výprave nakazili dvanásti hráči a jeden člen realizačného tímu. Podľa agentúry DPA však Nemci zatiaľ pokračujú na turnaji, ktorého zápasy hrajú v Bratislave.

Pozitívny test mali hráči Sebastian Heymann, Djibril M'Bengue, Christoph Steinert a nemenovaný člen realizačného tímu. Prezident najvyššej nemeckej hádzanárskej súťaže Uwe Schwenker zvolal tlačovú konferenciu. "Stalo sa to, čoho sme sa najviac obávali. Musíme sa teraz s tým vyrovnať. Nedáva zmysel, aby našim klubom každý deň niekto zavolal, že potrebuje ďalších päť hráčov. Musíme si to vydiskutovať s vedením národného tímu, komunikácia s ním zatiaľ vždy fungovala," povedal pre agentúru DPA Schwenker. Napriek tomu islandský tréner Alfred Gíslason v stredu večer povolal ďalších troch náhradníkov Tobiasa Reichmanna, Davida Schmidta a Lukasa Stutzkeho.

Nemecko si do bratislavskej II. skupiny hlavnej fázy šampionátu prenieslo dva body a vo štvrtok o 18.00 h má nastúpiť v šlágri proti Španielsku. Na Slovensko už povolalo viacerých náhradníkov, aby s nimi Gíslason mohol rátať už v najbližšom súboji, musia mať pred jeho začiatkom negatívny výsledok PCR testu. Bez posíl by mal k dispozícii iba trinásť zverencov a situáciu označil za "frustrujúcu a absurdnú".

Nemci zvažovali aj odstúpenie z turnaja a predstaviteľov Európskej hádzanárskej federácie (EHF) požiadali o doklad stretnutia so Španielskom na sobotu alebo pondelok. "Intenzívne sme rokovali s vedením tímu, EHF aj klubmi a dospeli sme k záveru, že si môžeme vziať na zodpovednosť zotrvanie na turnaji. Máme na to lekárske, športové, právne a ekonomické dôvody. Vo štvrtok však môže padnúť iné rozhodnutie, EHF sme požiadali o preskúmanie možností odstúpenia v neskoršej fáze šampionátu," povedal v stredu neskoro večer predseda predstavenstva Nemeckého hádzanárskeho zväzu (DHB) Mark Schober.