Main Content

Hádzanárky prišli o trénera. Hlavný kouč skončil vo funkcii

štvrtok, 3. február 2022 12:41 | Autor: TASR

Slovenské hádzanárky
Slovenské hádzanárky | zdroj: TASR

Pavol Streicher už nebude viesť slovenskú hádzanársku reprezentáciu žien.

Svoje pôsobenie ukončil po MS 2021 v Španielsku, na ktorých jeho družstvo obsadilo konečné 26. miestu. Meno nového kouča oznámi Slovenský zväz hádzanej (SZH) v piatok na tlačovej konferencii.

Streicher prevzal Slovensky v júli 2019, keď nahradil Jána Packu. Jeho tím následne prišiel o možnosť zabojovať o postup na ME 2020 do Dánska, pretože kvalifikačné boje pre pandémiu koronavírusu zrušili a na podujatí štartovali rovnaké družstvá, ako na predchádzajúcom šampionáte.

V kvalifikácii na MS 2021 v Španielsku dokázal so zverenkyňami zdolať všetky súperky na turnaji v Luxemburgu - Ukrajinky, Izraelčanky i domáce hráčky. V baráži následne neuspel proti Srbkám. Na šampionát sa však neprihlásil žiaden účastník z Oceánie a Medzinárodná hádzanárska federácie (IHF) sa na voľný post rozhodla dosadiť voľnou kartou práve Slovensko.

Na svetovom šampionáte Slovenky nestačili v základnej skupine na všetkých troch európskych súperov z Nemecka, Maďarska i Česka a presunuli sa do boja o Prezidentský pohár. V nich zdolali Tunisko, Paraguaj a kontumačne Čínu. V záverečnom súboji o 25. miesto však podľahli Angole 21:23.