V bitke o semifinále zámorský gigant. Fanúšikovia si privstanú

utorok, 15. február 2022 07:25 | Autor: Jakub Vaverka

Slovenská hokejová reprezentácia
Slovenská hokejová reprezentácia | zdroj: TASR

Sme tam! Slovensko postúpilo do štvrťfinále olympijského turnaja v Pekingu po skvelom výkone nad Nemeckom. Čo zverencov Craiga Ramsayho čaká teraz?

Slovenská hokejová reprezentácia vyzvala v osemfinálovom súboji v Pekingu súpera z Nemecka. Slováci po kvalitnom výkone triumfovali presvedčivo 4-0. Kľúčová bola druhá tretina, v ktorej sa zverencom Craiga Ramsayho podarilo dať dva góly v priebehu dvoch minút.

Pre náš tím je to druhý triumf za sebou, teraz ich čaká štvrťfinálový duel. Ak zvládnu aj ten, budú ich čakať pekingské zápasy o medaily.

Súperom Slovenska vo štvrťfinále budú Spojené štáty americké, ktoré do tejto fázy postúpili priamo zo základnej skupiny. Začiatok zápasu je naplánovaný na 5:10 nášho času, a teda priaznivci spod Tatier si opäť privstanú.