Main Content

Švédi odmietajú hrať v Rusku v prípade postupu do finále baráže

štvrtok, 24. február 2022 14:42 | Autor: TASR

Švédska futbalová reprezentácia
Švédska futbalová reprezentácia | zdroj: TASR

Pre švédskych futbalistov je v prípade postupu do finále baráže o postup na MS 2022 nemysliteľné, aby hrali v Rusku. "Tri korunky" narazia v marcovom semifinále na Česko, ak uspejú, vo finále by sa stretli s víťazom duelu Rusko - Poľsko.

Vedenie Švédskeho futbalového zväzu (SvFF) reagovalo na inváziu Ruska na Ukrajinu vo štvrtkovom stanovisku na svojej webstránke. "Švédsky futbal je zhrozený z toho, čo v súčasnosti vidíme na Ukrajine. Situácia je mimoriadne vážna a jediné, v čo môžeme dúfať, je, že táto nespravodlivá invázia sa čo najskôr skončí. Naše myšlienky sú so všetkými postihnutými na Ukrajine," uviedol zväz vo svojom vyjadrení.

"Vnímame rady a odporúčania úradov a zástupcov vlády. SvFF takisto čaká na pokyny od medzinárodných federácií, UEFA a FIFA, ako bude riešená účasť Ruska v medzinárodných súťažiach. Naše vlastné hodnotenie však je, že za súčasnej situácie nebude možné odohrať prípadný barážový zápas o postup na majstrovstvá sveta proti Rusku 29. marca v Moskve," zdôraznil SvFF.

Semifinále baráže je na programe 24. marca, finále sa uskutoční 29. marca. Vzíde z neho trojica tímov, ktoré skompletizujú zoznam európskych účastníkov MS 2022 v Katare.