štvrtok, 3. marec 2022 09:09 | Autor: TASR

Buffalo Sabres
Buffalo Sabres | zdroj: TASR

Hokejisti Seattlu Kraken zvíťazili v domácom zápase NHL nad Nashville Predators 4:3. Bolo to pre nich prvé víťazstvo po siedmich prehrách a celkovo 17. v nováčikovskej sezóne. Po 56 odohratých zápasoch majú na konte 39 bodov a v tabuľke Západnej konferencie sú na predposlednom 15. mieste. Za nimi je iba Arizona, ktorá však odohrala o tri zápasy menej.

Domáci v zápase prehrávali 0:2, no v 2. tretine strelili v priebehu necelých troch minút tri góly a otočili na 3:2. Na priebežných 3:3 vyrovnal druhým gólom v zápase Matt Duchene. Rozhodujúci gól strelil v 44. minúte Colin Blackwell. Švajčiarsky kapitán "predátorov" Roman Josi zaznamenal dve asistencie, čím prekonal métu 500 bodov v základnej časti NHL. Dosiahol na ňu v 732. zápase, pričom z aktívnych obrancov NHL bol rýchlejší len Erik Karlsson (613 zápasov).

Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili nad St. Louis Blues 5:3. Pre hostí to bola prvá prehra po štyroch víťazstvách, Rangers zabodovali naplno po dvoch prehrách. Na víťazstve domácich sa tromi asistenciami podieľal 24-ročný americký obranca Adam Fox. V 51 zápasoch nazbieral 53 kanadských bodov za 7 gólov a 46 asistencií a v bodovaní obrancov celej súťaže je na druhom mieste za Caleom Makarom z Colorada. Zápas priniesol viacero zvratov. Rangers viedli od 37. minúty 2:0, no Blues v závere druhej časti strelili v rozmedzí 134 sekúnd tri góly a otočili na 3:2. Záverečná tretina však patrila domácim, ktorí v nej strelili tri góly.

Hráči Los Angeles Kings viedli na ľade Dallasu 1:0 aj 3:1, ale napriek tomu odišli bez bodov. Dva góly Artura Kalijeva v 2. tretine znamenali náskok 3:1, no Stars ešte do druhej prestávky stihli tromi gólmi otočiť skóre vo svoj prospech na konečných 4:3. V drese Stars nenastúpil slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý od 28. januára absentuje pre zranenie v hornej časti tela. Na premiéru v drese Dallasu naďalej čaká útočník Marián Studenič, ktorého klub nedávno získal z New Jersey Devils.

Buffalo zastavilo sériu prehier na čísle šesť, keď zvíťazilo na ľade Toronta Maple Leafs 5:1. Pre "javorové listy" to bola prvá prehra po troch víťazstvách. Duel bol síce na strely takmer vyrovnaný (30:31), no Sabres podržal brankársky veterán Craig Anderson, ktorý inkasoval iba z hokejky švédskeho obrancu Rasmusa Sandina.

NHL - sumáre:

New York Rangers - St. Louis Blues 5:3 (1:0, 1:3, 3:0)

Góly: 9. Lafreniere (Fox), 37. Strome (Panarin, Trouba), 48. Nemeth (Strome, Hunt), 52. Kreider (Fox, Panarin), 59. Panarin (Fox) - 38. O´Reilly (Saad, Perron), 39. Barbašev (Kyrou), 40. Perron (O´Reilly, Parayko). Brankári: Šesťorkin - Husso, strely na bránku: 29:32, 16.870 divákov

Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Góly: 12. Sandin (Bunting, Marner) - 3. Bryson (Cozens, Mittelstadt), 33. Olofsson (Asplund, Dahlin), 39. Thompson (Skinner, Tuch), 47. Skinner, 52. Okposo (Cozens, Pysyk). Brankári: Mrázek - Anderson, strely na bránku: 30:31, 17.122 divákov

Dallas Stars - Los Angeles Kings 4:3 (0:1, 4:2, 0:0)

Góly: 41. Glendening (Raffl, Faksa), 35. Robertson (Hintz, Pavelski), 40. Suter (Kiviranta, Peterson), 40. Radulov (Suter, Benn) - 4. Danault (Moore), 29. Kalijev, 34. Kalijev (Durzi, Brown). Brankári: Oettinger - Petersen, strely na bránku: 42:31, 18.046 divákov

Seattle Kraken - Nashville Predators 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Góly: 28. Wennberg (Johansson, Lind), 29. Järnkrok (Eberle, Geekie), 31. Gourde (Blackwell, Dunn), 44. Blackwell (Gourde) - 14. Tomasino (McCarron, Josi), 27. Duchene (Josi, Johansen), 35. Duchene (Tolvanen, Fabbro). Brankári: Driedger - Saros, strely na bránku: 31:22, 17.151 divákov