Main Content

Hádzanári sú pripravení na tlak. Toto je nominácia na Belgicko

utorok, 8. marec 2022 17:42 | Autor: TASR

Peter Kukučka
Peter Kukučka | zdroj: TASR

Hádzanári Slovenska odštartujú v nedeľu v Topoľčanoch prípravu na dvojzápas 1. kola play off kvalifikácie MS 2023 proti Belgicku. Tréner Peter Kukučka zúžil nomináciu na 18 mien.

Duel s Belgičanmi je súčasťou prvého kola kvalifikácie, no už v ňom sa rozhodne o účastníkovi budúcoročného svetového šampionátu vo Švédsku a Poľsku. Súperov z 2. kola Rusov totiž vylúčili zo súťaže pre inváziu na územie Ukrajiny. "Už keď nám vyžrebovali Rusov, tak som mal stále v sebe pocit, že vieme proti nim zahrať lepšie ako na ME, hoci majú veľkú kvalitu. Teraz rozhodne o postupujúcom len dvojzápas s Belgickom. Nechcem, aby to vyznelo, že sa tešíme, že vďaka rozhodnutiu EHF je naša cesta uľahčená. Sledoval som zápasy Belgicka, nebude to jednoduchý súper. Treba ho brať s maximálnou vážnosťou. Najmä jeho základná šestka je zohratá. My sa musíme maximálne koncentrovať, najskôr na prvý zápas v Topoľčanoch. Tlak bude teraz na našich hráčov určite väčší, hoci ten by bol aj v opačnom prípade, keby v 1. kole ešte nešlo priamo o postup. Na nedávnom kontinentálnom šampionáte sme načerpali veľa skúseností, vďaka čomu budeme ešte silnejší a urobíme všetko pre postup," povedal podľa oficiálnej stránky Slovenského zväzu hádzanej (SZH) tréner Kukučka.

V porovnaní s majstrovstvami Európy 2022 v Maďarsku a na Slovensku už chýbajú niekoľkí skúsení hráči. "Brankár Teodor Paul už verejne avizoval ukončenie svojho pôsobenia v reprezentácii. Podobný prípad je Oliver Rábek, ktorý mi ešte počas šampionátu oznámil, že zápas s Ruskom bol jeho posledným v národnom tíme a chce sa venovať hádzanej už len na klubovej úrovni," informoval Kukučka.

Slováci nastúpia proti Belgičanom v Topoľčanoch 16. marca, odveta je na programe v Hasselte 19. marca.

Nominácia hádzanárov Slovenska na dvojzápas 1. kola play-off kvalifikácie MS 2023 proti Belgicku:

brankári: Marián Žernovič (Ferencváros Budapešť), Michal Martin Konečný (Ángel Ximénez Puente Genil)

pivoti: Dominik Kalafut (Nordhorn-Lingen), Martin Slaninka (Suhr Aarau), Šimon Macháč (Eger)

krídla: Tomáš Urban (Minden), Juraj Briatka (AEK Atény), Lukáš Péchy (Sporta Hlohovec), Marek Kováčech (Sportunion Leoben), Mikuláš Kucsera (Štart Nové Zámky)

spojky: Tomáš Smetánka (Viveros Herol Nava), Martin Potisk (Eisenach), Marek Hniďák (Burgenland), Ľubomír Ďuriš (Gyöngyös), Jakub Mikita (Ferencváros), Lukáš Urban (Tatabánya), Vladimír Ratkovský (Brno), Derviš Birdahič (ŠKP Bratislava)