Main Content

Volejbalové reprezentácie spoznali súperov v kvalifikácii ME 2023: Cieľ je postup

piatok, 11. marec 2022 14:51 | Autor: TASR

Slovenské volejbalistky
Slovenské volejbalistky | zdroj: TASR

Slovenské volejbalové reprezentácie sa v piatok dozvedeli mená súperov v kvalifikácii ME 2023. Slováci nastúpia v F-skupine proti Španielom, Maďarom a Gruzíncom. Slovenky sa stretnú v E-skupine so Španielkami, Dánkami a Lotyškami.

Obe slovenské reprezentácie majú z účastníkov skupiny najvyšší ranking a budú patriť k favoritom na postup. Kvalifikácia sa bude hrať formou vzájomných zápasov každý s každým systémom doma-vonku. Muži odštartujú súboje v skupine 3. augusta doma proti Gruzínsku. Zo siedmich štvorčlenných skupín postúpia na záverečný turnaj víťazi skupín a päť najlepšie umiestnených tímov na druhom mieste.

"Dostali sme sa do skupiny, z ktorej musíme postúpiť. Španieli sú pravidelným účastníkom záverečných turnajov a na nich si budeme musieť dať najväčší pozor. V domácom prostredí budú nepríjemní Maďari aj Gruzínci, ale kvalita je na našej strane. Chceme pokračovať v nastavenom trende a do základnej šestky zapracovať nových a mladých chlapcov. Niektorí deklarovali, že by si chceli oddýchnuť, ale ak poskladáme náš najsilnejší tím, tak by sme mali na majstrovstvá Európy postúpiť," povedal podľa oficiálnej stránky Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) tréner reprezentácie mužov Marek Kardoš.

Slovenky začnú kvalifikáciu 20. augusta proti Lotyškám. Priamo na majstrovstvá Európy sa dostanú prvé dva tímy z každej zo šiestich štvorčlenných kvalifikačných skupín. "Bez ohľadu na vyžrebovanie skupín sme mali nastavený cieľ, ktorým bol postup na záverečný turnaj ME. Z našich súperov sú mi známe Španielky, ktoré sú v rebríčku pod nami, ale sú zhruba na našej úrovni. Čo sa týka Dánok a Lotyšiek, tak obe tieto družstvá sú pre mňa veľkou neznámou a dokonca som nemal možnosť viesť vo svojej kariére ani jednu hráčku z týchto krajín. Začneme ihneď so zhromažďovaním informácií o našich súperoch a určite nemôžeme myslieť na nič iné, ako je postup," vyhlásil kouč Sloveniek Michal Mašek.