sobota, 26. marec 2022 07:59 | Autor: TASR

Cale Makar
Cale Makar | zdroj: TASR

Líder Západnej konferencie z Colorada si poradil s Philadelphiou 6:3, pričom už po prvej tretine viedol 4:1. Aj v tomto stretnutí si najproduktívnejší hráč pripísal tri body - Nazem Kadri poslal v ôsmej minúte Avalanche do vedenia a asistoval pri dvoch nasledujúcich presných zásahoch.

Jeho spoluhráč, obranca Cale Makar pridal na svoje konto už 24 presný zásah v sezóne a počtom gólov v jednom ročníku tak prekonal historicky najlepšieho obrancu klubu Sandisa Ozolinša. Ten v sezóne 1996/97 skóroval v drese Avalanche 23-krát. Zadáci Colorada celkovo vsietili v tejto sezóne 55 gólov, čím takisto prekonali klubový rekord ešte z čias Quebec Nordiques (1992/93).

"Mikko Rantanen mi to povedal na striedačke, je to výnimočné," uviedol 23-ročný Makar. So svojím výkonom však nebol úplne spokojný: "Nemyslím si, že to bol môj najlepší zápas. Čo sa týka tímovej snahy, máme za sebou tri dobré zápasy. Našim útočníkom sa darí vytvárať tlak."

NHL - výsledky:

Buffalo - Washington 3:4 pp a sn, NY Rangers - Pittsburgh 5:1, Winnipeg - Columbus 4:3 pp, Calgary - Arizona 4:2, Colorado - Philadelphia 6:3