sobota, 26. marec 2022 07:59 | Autor: TASR

Peter Bondra
Peter Bondra | zdroj: TASR

Hráči New Yorku Rangers zdolali Pittsburgh jednoznačne 5:1. Americký útočník Chris Kreider si pripísal tri kanadské body, keď najprv zvýšil vedenie svojho tímu na 2:0 v 4. minúte, o osemnásť sekúnd neskôr asistoval a v druhej pridal presný zásah na 4:0.

Na konte má v prebiehajúcej sezóne už 44 gólov a stal sa prvým hráčom po bývalom slovenskom kanonierovi Petrovi Bondrovi (2000/2001), ktorý skóroval v jednej sezóne 44-krát s minimálne 22 presnými zásahmi v presilovke a tromi v oslabení. Jeho spoluhráč Mika Zibanejad si pripísal tri asistencie a získal jubilejný 500. bod v NHL.

Rangers mali výborný vstup do zápasu, už v 5. minúte viedli 3:0. "Pre mňa nastal zlom na konci prvej tretiny, keď sme zvládli štyri minúty v oslabení. Keby súper využil aspoň jednu, zápas by dopadol inak, no toto im nepomohlo," uviedol pre oficiálny web ligy kormidelník domácich Gerard Gallant.