streda, 30. marec 2022 08:30 | Autor: TASR

Erik Černák
Erik Černák | zdroj: TASR

Hokejisti Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili v noci na stredu v zámorskej NHL nad Carolinou 4:3 po predĺžení.

O triumfe "bleskov" rozhodol v extračase Steven Stamkos. Černák odohral vyše 22 minút a pripísal si dve mínusky.

New York Islanders zvíťazili na ľade Columbusu 4:3. Slovenský obranca hostí Zdeno Chára odohral vyše 20 minút a do štatistík si zapísal jednu strelu na bránku aj dva plusové body. Za "ostrovanov" strelil Brock Nelson 32. gól v sezóne, čím si vytvoril kariérne maximum.

Minnesota na domácom ľade zdolala Philadelphiu 4:1 a ťahá sériu siedmich víťazstiev.

Výsledky:

Boston - Toronto 4:6, Columbus - NY Islanders 3:4, Pittsburgh - NY Rangers 2:3, Florida - Montreal 7:4, Tampa Bay - Carolina 4:3 pp, Minnesota - Philadelphia 4:1, Nashville - Ottawa 4:1, Calgary - Colorado 1:2, Anaheim - Dallas 2:3