PO 1. TRETINE: Vynikajúci výkon Slovenska. Kanada viackrát pod tlakom, mohli sme viesť

pondelok, 16. máj 2022 15:55 | Autor: Jakub Vaverka

Juraj Slafkovský
Juraj Slafkovský | zdroj: TASR

Slovenskí hokejisti remizujú po prvej tretine s Kanadou 1-1. Mohli sme však vyhrávať, tím Craiga Ramsayho dnes hrá naozaj výborne.

Slovenský výber má za sebou prvú tretinu zápasu s Kanadou, na strely sme prehrali 14-15, ale na góly je stav vyrovnaný 1-1. Treba objektívne napísať, že Slováci mohli pokojne vyhrávať, veľkého favorita turnaja dostali naši chlapci viackrát pod tlak a mať lepšiu efektivitu, výsledok by bol ešte priaznivejší.

Nič sa však nedeje. Ramsayovci dokázali reagovať na smolný vlastný gól Adama Jánošíka, ktorý bol pripísaný Adamovi Lowrymu. V presilovej hre vyrovnal Samuel Takáč. Zmeny v útokoch a presilovkových formáciách sa osvedčili, skvelú prvú tretinu za sebou majú aj Sýkora a Minárik.

Musíme však pochváliť celý tím. Slováci neúnavne korčuľujú, napádajú a nevyhýbajú sa osobným súbojom. Na Kanade vidieť, že je z priebehu zápasu zaskočená. Treba na to nadviazať v druhej časti hry. Favorit zápasu je stále jasný. 29 striel v úvodnej dvadsaťminútovke hovorí jasnou rečou.

Góly dnes prídu, verme, že do kanadskej brány. Slovensko do toho!