Po 2.tretine: Najväčším nepriateľom je efektivita. Slovensko v hre o víťazstvo

streda, 18. máj 2022 20:56 | Autor: Jakub Vaverka

Slovensko
Slovensko | zdroj: TASR

Slovenskí hokejisti po druhej tretine prehrávajú so Švajčiarskom tesne 2-3.

Do vedenia 2-1 poslal Helvétov v 24.minúte Egly, ale kontrovať dokázal po výbornej práci Tomáša Tatara a priťuknutí Michala Krištofa mladík Juraj Slafkovský. Mali sme šance na tretí gól, hrali sme presilové hry, žiaľ vylúčenie Mosera nám nepomohlo, naopak, ušiel Timo Meier a poslal Švajčiarsko opäť do vedenia.

V závere druhej časti hry hrali naši chlapci dokonca presilovku 5 na 3, ale nedokázali si vytvoriť vyloženejšiu príležitosť. Švajčiarsko dokáže využiť aj tie najmenšie zaváhania, čo dokazuje počas celého zápasu.

Pred poslednou tretinou je všetko otvorené, pričom ak naši chlapci ostanú pokojní, príležitosť na vyrovnanie dozaista príde. Predovšetkým spolupráca Juraja Slafkovského s Tomášom Tatarom má potenciál na to, aby bola bodonosná.