Main Content

Nemci odmietli nastúpiť proti Číne. Dôvodom je pandémia COVID-19

štvrtok, 23. jún 2022 16:02 | Autor: TASR

Testy na nový koronavírus
Testy na nový koronavírus | zdroj: TASR

Quezon Volejbalisti Nemecka odmietli vo štvrtok na turnaji Ligy národov nastúpiť proti koronavírusom zasiahnutému tímu Číny. Duel vo filipínskej metropole Quezon City zrušili a Medzinárodná volejbalová federácia (FIVB) prisúdila Číne kontumačné víťazstvo 3:0.

Výprava Číny hlásila v sobotu až 21 prípadov koronavírusu vo svojom tíme a Nemcom sa nepáčilo, že pred ich plánovaným vzájomným stretnutím nemuseli hráči súpera absolvovať kontrolný PCR test. FIVB reagovala, že boli dodržané všetky miestne protipandemické predpisy a duel sa mal odohrať.

"Podľa nášho názoru takéto minimálne požiadavky v žiadnom prípade negarantujú bezpečnosť pre náš tím," uviedol v stanovisku Nemecký volejbalový zväz. Kapitán nemeckého tímu Christian Fromm podľa DPA neskrýval rozhorčenie: "FIVB nepovažovala za potrebné, aby súper absolvoval jednoduché kontrolné testovanie. Z toho sme šokovaní."

Čína v stredu nemohla pre prípady koronavírusu odohrať zápas proti Francúzsku a prehrala kontumačne 0:3, o deň neskôr jej však kompetentní povolili nastúpiť. V piatok by sa mal ázijský tím stretnúť s Argentínou. Turnaj na Filipínach prebieha do nedele. V Lige národov hrá 16 tímov v jednej skupine, osem najlepších postúpi do štvrťfinále.