Main Content

Liverpool remizoval aj druhý zápas v sezóne. Klopp hráčov chváli a je hrdý

utorok, 16. august 2022 12:22 | Autor: TASR

Jurgen Klopp
Jurgen Klopp | zdroj: Instagram

Futbalisti Liverpoolu nezvládli víťazne ani svoj druhý zápas v tohtoročnej Premier League a zatiaľ sú na 12. mieste tabuľky. Tréner Jürgen Klopp však napriek pondelkovej domácej remíze 1:1 s Crystal Palace svoj tím pochválil.

"Chlapcom som po zápase povedal, že som hrdý a naozaj som. To je to, čo cítim. Počas týždňa sa udialo veľa vecí a potom sa zápas začal tak, ako sa začal. Samozrejme, chceli sme dotiahnuť situácie do konca, ale myslím si, že sme to aj tak zvládli dobre. Súper už v prvom polčase zablokoval v šestnástke s množstvom nôh a tiel sedem alebo osem striel. Očividne sme boli na správnej ceste a ak budeme takto pokračovať, je len otázka času, kedy sa presadíme," povedal Klopp pre klubový web.

Favorita zaskočil v 32. minúte rýchly brejk hostí. Eberechi Eze kolmicou vysunul Wilfrieda Zahu a ten z uhla strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre. Po prestávke vylúčil arbiter domácim Darwina Nuneza za úder hlavou do obrancu súpera Joachima Andersena. "Bola tam malá provokácia, ale určite nasledovala nesprávna reakcia. Jasná červená karta, to nemôžem poprieť. Áno, poučí sa z toho. Nanešťastie má na to teraz niekoľko zápasov," reagoval tréner "The Reds".

Bod v druhom polčase zabezpečil domácim kolumbijský krídelník Luis Diaz, ktorý sa z ľavej strany prekľučkoval cez spleť protihráčov a exportnou strelou spoza šestnástky upravil na 1:1. "Chceme bojovať a videl som to. Veľa vecí sme urobili naozaj dobre. Hráči ukázali veľa dobrých výkonov a páčilo sa mi to, ale to je teraz všetko. Remizovali sme, musíme ísť ďalej," dodal Klopp.