Main Content

Nazem Kadri: Calgary som vždy miloval. Vydám zo seba maximum

piatok, 19. august 2022 09:11 | Autor: TASR

Nazem Kadri
Nazem Kadri | zdroj: TASR

Klub zámorskej hokejovej NHL Calgary Flames podpísal zmluvu s neobmedzeným voľným hráčom Nazemom Kadrim. S kanadským centrom sa dohodol na sedemročnom kontrakte v celkovej hodnote 49 miliónov dolárov. Jeden z najžiadanejších hráčov na voľnom trhu tak ročne zarobí 7 miliónov dolárov, informoval portál TSN.ca.

Aby mohli Flames získať Kadriho, museli si uvoľniť miesto pod platovým stropom. Preto poslali do Montrealu Seana Monahana, ktorý má ešte ročnú zmluvu v hodnote 6,375 milióna dolárov. Dvadsaťsedemročný center nazbieral v 65 dueloch uplynulej sezóny 23 bodov (8+15), v apríli podstúpil operáciu bedrového kĺbu. Spolu s Monahanom získali Canadiens od Calgary aj podmienenú voľbu v 1. kole draftu.

Kadri, ktorý v októbri oslávi 32 rokov, nazbieral v minulej sezóne v 71 dueloch základnej časti 87 bodov (28+59). V 16 zápasoch play off pridal sedem gólov a osem asistencií a s Coloradom Avalanche získal premiérovo v kariére Stanleyho pohár. "Je to vzrušujúci deň pre mňa i moju rodinu. Nemôžem byť viac nadšený, prichádzam do skvelej organizácie so zanietenou fanúšikovskou základňou. Mesto Calgary som vždy miloval, chcem vydať zo seba maximum, aby som pomohol tímu. Bolo pre mňa cťou vybojovať Stanleyho pohár, teraz po tom túžim znova. Bolo by fantastické, keby sme vyvesili ďalšiu majstrovskú vlajku v Calgary," uviedol Kadri po podpise zmluvy.

Do NHL si ho vybralo Toronto Maple Leafs zo 7. miesta draftu v roku 2009. V tíme strávil desať rokov a v júli 2019 sa sťahoval do Colorada. V 739 zápasoch základnej časti nazbieral 512 bodov (219+293) a v 52 dueloch play off pridal 44 bodov (19+25).