pondelok, 22. august 2022 08:29 | Autor: TASR

FC Barcelona
FC Barcelona | zdroj: YouTube

Poľský útočník Robert Lewandowski si otvoril strelecký účet v španielskom futbalovom klube FC Barcelona.

Prvými dvoma gólmi po letnom prestupe z Bayernu Mníchov sa podieľal na víťazstve v nedeľnom stretnutí 2. kola La Ligy na pôde Realu Sociedad San Sebastian 4:1. Hneď v úvodnej minúte otvoril skóre, v druhom polčase pridal tretí zásah svojho tímu a na štvrtý prihral Ansuovi Fatimu. Víťazný gól strelil Ousmane Dembele.

Athletic Bilbao zvíťazil nad Valenciou 1:0. O zisku troch bodov pre baskický tím rozhodol v 43. minúte Alex Berenguer. Villarreal triumfoval na štadióne Atletica Madrid 2:0. Hostí v 73. minúte poslal do vedenia Yeremy Pino, v závere nadstaveného času spečatil víťazstvo "žltej ponorky" kanonier Gerard Moreno.