štvrtok, 1. september 2022 09:10 | Autor: TASR

Slavia Praha
Slavia Praha | zdroj: YouTube

Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v stredajšom zápase 6. kola najvyššej českej súťaže nad Teplicami 6:0.

Za domácich odohral slovenský reprezentant Ivan Schranz celý zápas. Vicemajstrom z minulej sezóny patrí v nekompletnej tabuľke priebežné prvé miesto s 15 bodmi.

Hráči Viktorie Plzeň zvíťazili nad Slováckom 3:0. V stretnutí sa predstavil aj Slovák Erik Jirka, ktorý nastúpil v 69. minúte.

V ďalšom zápase sa tešili z triumfu hostia, FC Hradec Králové si poradil s Mladou Boleslavou 2:1. Za domácich nastúpil slovenský brankár Martin Polaček. V drese hostí hral od 69. minúty Erik Prekop, ktorý asistoval na víťazný gól Hradca. Na konci stretnutia však dostal červenú kartu.

Sigma Olomouc s Jurajom Chvátalom remizovala na domácom ihrisku so Slovanom Liberec 1:1. Hostia hrali od 69. minúty bez vylúčeného Maksyma Talovjerova.