nedeľa, 4. september 2022 08:39 | Autor: TASR

Sevilla vs Barcelona
Sevilla vs Barcelona | zdroj: YouTube

O dva body za obhajcom titulu Realom Madrid sa nachádza FC Barcelona. Katalánci triumfovali na pôde FC Sevilla jasne 3:0.

Skóre otvoril v 21. minúte Raphinha, po vyše polhodine hry sa presadil aj Robert Lewandowski a po zmene strán spečatil tretie víťazstvo FCB za sebou Eric Garcia.

Hráči Realu Mallorca remizovali s Gironou 1:1. Oba góly padli v záverečných minútach. Domáci sa dostali do vedenia v 87. minúte, keď po rohovom kope skóroval stopér Antonio Raillo. O tri minúty nato však vyrovnal z pokutového kopu Samuel Saiz.

V drese domácich odohral celé stretnutie slovenský obranca Martin Valjent. Mallorca získala v sezóne päť bodov, nováčik z Girony štyri. Atletico Madrid má po remíze na pôde Realu Sociedad San Sebastian 1:1 na konte sedem bodov.