Lev Poprad prehral s Traktorom Čeľabinsk 2:4

piatok, 17. február 2012 21:30 | Autor: TASR

Slovenský brankár Ján Lašák sa zranil v piatkovom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Amur Chabarovsk - Jugra Chanty-Mansijsk (4:1).

Tridsaťdvaročného slovenského gólmana musel v bránke Amuru vystriedať jeho tímový kolega Alexej Murygin. K Lašákovmu zraneniu prišlo už v 14. min spomenutého stretnutia za stavu 0:0.

HC Lev Poprad - Traktor Čeľabinsk 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Góly: 29. Bartečko (Lundberg), 32. Špirko (Š. Novotný) - 26. Čistov (Kuznecov), 38. Antipov (Panov), 40. Rjazancev (Kuznecov, Quint), 59. Antipov
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Alexander Soin, Sergej Karabanov - Andrej Putilin, Denis Tarasov, 4 500 divákov

Zostavy:
HC LEV: J. Laco - Hunkes, Mezei, Jank, Štrbák, Lewis, Hellström - Rudolf Huna, Lundberg, Bartečko - Š. Novotný, Špirko, Sekáč - Šaršok, Matai, Ježek
Traktor: Proskurjakov - Žuľdikov, Rjabykin, Quint, Razin, Giroux, Vasiľčenko, Rjazancev, Šinin, Katičev - Kuznecov, Bulis, Čistov - Panov, Kontiola, Antipov - Burdasov, A. Popov, Jakucenja - Buturlin, Mamin, Glinkin

I. tretina
Od začiatku sa pod Tatrami hral rýchly hokej. Ako prví sa k slovu dostali domáci, od modrej čiary vypálil hneď v prvom striedaní Mezei. Neskôr ho napodobil Hellström, po ktorého strele dorážal Sekáč, no v rozhodujúcej chvíli bol faulovaný. Presilovku Poprad nevyužil a iniciatívu prevzal Čeľabinsk. Traktor nedal gól pri koncovke Bulisa, Rjabykina, či Kuznecova, všetko hasil pozorný Laco. Čeľabinsk bol na koni, v 13. min na Lacovi stroskotal v nájazde Fín Kontiola. Odpovedať na ruský tlak sa snažilo zohraté duo Lundberg - Bartečko, no tiež neúspešne.

II. tretina
V druhej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi. Úvod vyšiel hosťom, ktorých tlak vyústil v gól Čistova - 0:1. Poprad však zvýšenou aktivitou o niekoľko minút dokázal odpovedať a skóre otočiť vo svoj prospech. Najskôr Bartečko krásnym gólom vo vlastnom oslabení potešil zaplnený štadión a vyrovnal. Traktor sa nestačil čudovať a Proskurjakov musel loviť zo siete ďalší puk, tentoraz spomedzi kruhov namieril Špirko a poslal Lev do vedenia - 2:1. V 35. min fauloval Hellström a hostia začali na ľade dominovať. Traktor stupňoval tempo a pred druhou prestávkou dal hneď dva góly. Najskôr prekonal bezmocného Laca Antipov a po dvoch minútach v početnej výhode delovkou od modrej všetko prestrelil Rjazancev - 2:3.

III. tretina
Tretiu časť otvoril tlak domáceho tímu, šance premárnili postupne Bartečko, Huna aj Novotný. Traktor sa rozhodne nezavrel do obrannej ulity a diváci mali možnosť sledovať dynamický hokej. Laco musel byť na pozore najmä pred ruským supertalentom Kuznecovom, ktorý si vytváral jednu šancu za druhou. Strelecky disponovaný bek Traktoru Rjazancev v 55. min niekoľkokrát štipľavo vystrelil, Laco však držal Poprad v hre o body. V samom závere tréner Rulík odvolal brankára a domáci sa pokúsili hrať power-play, no hneď na jej začiatku urobil chybu Huna a Antipov definitívne rozhodol.

Ďalšie výsledky - piatok:

Salavat Julajev Ufa - Torpedo Nižnij Novgorod 6:4 (1:2, 4:1, 1:1)
Amur Chabarovsk - Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) - Ján Lašák (Amur) chytal do 14. min
Metallurg Novokuzneck - Metallurg Magnitogorsk 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Sibir Novosibirsk - Avangard Omsk 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)
Viťaz Čechov - Atlant Mytišči 1:5 (0:1, 1:1, 0:3) - Branko Radivojevič (Mytišči) 0+1
Severstaľ Čerepovec - SKA Petrohrad 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Neftechinik Nižnekamsk - OHK Dinamo Moskva 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) - Dominik Graňák (Dinamo) 0+1
CSKA Moskva - Barys Astana 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) - Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý duel
Spartak Moskva - Dinamo Riga 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) - Štefan Ružička (Spartak) 1+0
Dinamo Minsk - Avtomobilist Jekaterinburg 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)