Main Content

Neymar sa pletie do politiky. Brazílskemu prezidentovi chce venovať gól

nedeľa, 23. október 2022 20:00 | Autor: TASR

Lucas Paquetá a Neymar, Brazília
Lucas Paquetá a Neymar, Brazília | zdroj: TASR

Brazílsky futbalista Neymar venuje svoj prvý gól na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v Katare prezidentovi juhoamerickej krajiny Jairovi Bolsonarovi. Svoju podporu politikovi oznámil týždeň pred druhým kolom prezidentských volieb v Brazílii (30. novembra), v ktorých kandiduje aj súčasný prezident.

"Prvý gól: S dvomi rukami," uviedol Neymar na Instagrame, pričom odkazoval na číslo 22 – práve s ním Bolsonaro vo voľbách kandiduje. Útočník Paríža Saint-Germain podporuje Bolsonara dlhodobo a v minulosti uviedol, že pri ňom politik stál v najťažších chvíľach jeho života.

Tridsaťročný brazílsky reprezentant pravdepodobne narážal na obvinenie zo znásilnenia, ktoré súd zamietol v júni. Bolsonaro vyhlásil ešte v roku 2019, že je presvedčený o Neymarovej nevine. Na najnovší prejav podpory reagoval aj protikandidát prezidenta Luiz Inacio Lula da Silva – ten so smiechom uviedol, že futbalista zrejme nechce čeliť daňovým podvodom, ktoré mu Bolsonaro odpustil.

Majstrovstvá sveta v Katare sa začnú 20. novembra a vyvrcholia 18. decembra. Brazília odštartuje svoje účinkovanie vo štvrtok 24. novembra zápasom proti Srbsku, o postup z G-skupiny zabojuje aj proti Švajčiarsku (28.12.) a Kamerunu (2.12.). Informácie priniesli viaceré francúzske a nemecké médiá.