Main Content

Prezident La Ligy Tebas opäť nešetrí kritikou. Z čoho obviňuje francúzske PSG?

streda, 26. október 2022 19:49 | Autor: TASR

Paríž St. Germain
Paríž St. Germain | zdroj: S7

Prezident španielskej La Ligy Javier Tebas obvinil francúzsky futbalový klub Paríž St. Germain z finančnej ľahkomyseľnosti. Vyzval Európsku futbalovú úniu (UEFA), aby klub okamžite potrestala.

"10 miliónov eur je pre PSG a prezidenta klubu šálka kávy. Parížania narúšajú ekosystém futbalu. Za uplynulých šesť, alebo sedem sezón utrpelo PSG stratu vo výške jedna miliarda eur. Ako s tým môžu súťažiť iné kluby? Francúzsky klub by mal byť potrestaný za finančnú ľahkomyseľnosť. Je potrebné okamžite uplatniť sankcie voči PSG," citoval Tebasa denník L’Equipe.

V uplynulých dňoch sa na verejnosť dostali viaceré finančné transakcie Parížanov, vrátane kontraktu Kyliana Mbappeho. Noviny Le Parisien v pondelok informovali, že katarský majiteľ klubu Nasser Al-Khelaifi zaplatil francúzskemu útočníkovi spolu 630 miliónov eur pred zdanením počas trvania trojročnej zmluvy, ktorú podpísal v máji. Čistá suma by bola o niečo nižšia ako polovica tejto sumy, no PSG správy odmietol a nazval ich "senzačné". Uvedené čísla sú vyššie ako 555 miliónov eur v hrubom, ktoré podľa španielskeho denníka El Mundo zarobil Lionel Messi za uplynulé štyri roky v Barcelone. "Vedelo sa, že za to, že Mbappe zostal v PSG, bude musieť vedenie klubu draho zaplatiť. Ale keďže poznám Al-Khelaifiho, môžem povedať, že čísla, ktoré unikli do tlače, sú príliš malé. PSG je pripravené urobiť čokoľvek, aby dosiahol svoje ciele. Ak by Mbappe požiadal o ďalších 200 miliónov eur, tieto peniaze by mu dali," dodal Tebas.