Main Content

Z Kataru do Anglicka a späť: Raheem Sterling je opäť s reprezentáciou

štvrtok, 8. december 2022 15:43 | Autor: TASR

Raheem Sterling
Raheem Sterling | zdroj: TASR

Anglický futbalový reprezentant Raheem Sterling sa vracia k národnému tímu na MS v Katare. Po vyriešení rodinných záležitostí sa k nemu opätovne pripojí v piatok, teda deň pred štvrťfinálovým duelom s Francúzskom. Vo štvrtok to potvrdila Anglická Futbalová asociácia (FA).

Krídelník FC Chelsea v nedeľu opustil reprezentačný kemp a vrátil sa do rodnej krajiny po tom, ako sa neznámi zlodeji vlámali do jeho domu. Preto nenastúpil v nedeľnom osemfinálovom zápase, v ktorom Anglicko zdolalo Senegal 3:0.

Podľa agentúry PA sa ozbrojení zlodeji vlámali do jeho domu, pričom v ňom bola jeho manželka i tri deti. Sterling mal byť zo správy otrasený a obával sa o zdravie svojich najbližších. Polícia v Surrey neskôr oznámila, že vyšetruje vlámanie v jednom z domov, z ktorého bola nahlásená krádež šperkov a hodiniek. Jej stanovisko však neobsahovalo žiadnu hrozbu násilia. Takisto nie sú evidované žiadne zatknutia v súvislosti s incidentom v Sterlingovom dome.

Dvadsaťosemročný Sterling neskôr FA požiadal, aby sa mohol vrátiť k národnému mužstvu a asociácia mu vyhovela. "Raheem Sterling sa vracia do základne anglického tímu v Katare. Tú dočasne opustil, aby mohol vyriešiť rodinné záležitosti, no teraz sa očakáva jeho opätovné pripojenie k mužstvu v Al-Wakre pred štvrťfinálovým zápasom s Francúzskom," informovala FA.

Sterling nastúpil v prvých dvoch skupinových dueloch a skóroval pri triumfe nad Iránom (6:2).