Main Content

Mark Cavendish a Astana Qazaqstan: Ponuka, ktorá sa nedá odmietnuť?

streda, 21. december 2022 08:37 | Autor: TASR

Mark Cavendish
Mark Cavendish | zdroj: TASR

Rekordér v počte etapových víťazstiev na Tour de France Mark Cavendish je blízko k podpisu zmluvy s kazašskou stajňou Astana Qazaqstan. Britský cyklista sa v utorok objavil v tímovom hoteli počas prípravného kempu na španielskom pobreží Costa Blanca.

Spolu s ním bol na mieste aj holandský šprintér Cees Bol, ktorému sa po sezóne skončila zmluva s tímom DSM, informuje portál Velonews.

Tridsaťsedemročný Cavendish sa po niekoľkých nevydarených sezónach vrátil vlani do stajne Quick-Step Alpha Vinyl a opäť zbieral veľké úspechy. V roku 2021 zaznamenal štyri víťazstvá na Tour de France a vyrovnal rekordný zápis legendárneho Eddyho Merckxa, obaja majú na konte 34 etapových vavrínov z najslávnejších pretekov sveta. Tento rok pridal triumf na Giro d´Italia a pripísal si celkovo päť víťazstiev, no s vedením belgickej stajne sa nedohodli na ďalšej spolupráci. Cavendish si tak v podstate už od leta hľadal nové angažmán, no doteraz neúspešne. "Manx Missile" nazbieral počas bohatej kariéry až 161 víťazstiev.