Skvelý Halák vychytal ďalšiu výhru pre St. Louis

utorok, 28. február 2012 08:00 | Autor: TASR

Hokejový brankár Jaroslav Halák uspel v treťom zápase v rade v zámorskej NHL, keď pre St. Louis vychytal víťazstvo 3:1 na ľade Calgary.

Odchovanec bratislavského Ružinova mal 20 úspešných zákrokov a z posledných pätnástich stretnutí vyhral dvanásť. Blues sa vďaka dvom bodom priblížili lídrovi Západnej konferencie i celej NHL z Vancouveru na rozdiel dvoch bodov. St. Louis má momentálne na svojom konte 85 bodov.

Ešte o bod viac získali v doterajšom priebehu súťaže hráči New York Rangers, ktorí dominujú Východnej konferencii. Rangers majú v tabuľke na Východe po pondelkovom víťazstve nad New Jersey 2:0 deväťbodový náskok pred Bostonom.

Brankár Henrik Lundqvist mal trinásť úspešných zákrokov, vychytal ôsmy shutout sezóny (43. v kariére) a svoju 30. výhru v ročníku. Švéd dosiahol 30 víťazstiev v každej zo svojich siedmich sezón v lige, čo je historický rekord.

Marián Gáborík mal počas takmer 21 minút na ľade štyri strelecké pokusy na Martina Brodeura. Stretnutie nebolo bohaté na strely, oba tímy vyslali na brankárov iba 27 pokusov.

Colorado vyhralo štvrtý zápas v rade, keď si poradilo s Anaheimom s Ľubomírom Višňovským v zostave vďaka trom gólom v tretej tretine 4:1.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Calgary - St. Louis 1:3 (1:2, 0:1, 0:0) - Jaroslav Halák (STL) mal 20 úspešných zákrokov
New York Rangers - New Jersey 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Nashville - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Winnipeg - Edmonton 3:5 (0:0, 2:1, 1:4)
Colorado - Anaheim 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)