Main Content

Levice chcú hrať za seba: Proti Kyjevu ich čaká veľký zápas pohára FIBA

utorok, 7. február 2023 13:00 | Autor: TASR

Patrioti Levice
Patrioti Levice | zdroj: TASR

Basketbalisti Patriotov Levice sa v stredu 8. februára o 19.30 h rozlúčia zápasom s ukrajinským BC Budiveľnik Kyjev s Európskym pohárom FIBA. Slovenský zástupca hrá vo svojom záverečnom vystúpení o druhé víťazstvo v J-skupine a zároveň tretiu priečku.

Minulý týždeň priniesol "žlto-zeleným" dva druhy emócií. Najskôr tá pozitívna z premiérového víťazstva v druhej fáze, ktoré sa zrodilo na palubovke izraelskej Haify (74:64) a po ktorom zostala postupová šanca živá. Hneď o deň na to ich nepotešilo Karhu, keď doma prekvapujúco zaváhalo s Kyjevom a nádeje na pokračovanie v súťaži sa rozplynuli. V hre aspoň zostáva tretia priečka, k dosiahnutiu tejto méty stačí víťazstvo nad Budiveľnikom.

"Ideme bojovne naladení. Vieme, že tento zápas je pre nás posledným v rámci účinkovania v Európskom pohári FIBA. Chceme sa rozlúčiť dobrým výkonom. Každé stretnutie na tejto úrovni je obrovská motivácia a túžba sa ukázať. Nehráme už o postup, ale hráme za seba, aby sme boli spokojní," nechal sa počuť pre TASR tréner Michal Madzin.

Tak ako Kyjev zobral Leviciam postupové nádeje pred týždňom, môže slovenský zástupca uskutočniť rovnakú vec svojmu najbližšiemu súperovi. Na oboch stranách je badateľná motivácia pred posledným zápasom v J-skupine. "Očakávam ťažký zápas. Kyjev hrá excelentne, je na tom fyzicky dobre na každom poste. Je na nás, aby sme sa mu vyrovnali. Potrebujeme bojovať a čo najviac sa snažiť na palubovke," vyjadril sa rozohrávač Draško Kneževič.

Keďže nejde už o postup do štvrťfinále, ale "iba" o tretie miesto, natíska sa otázka, či dá kouč Patriotom väčší priestor hráčom, ktorí v nedávnej minulosti absentovali so zraneniami: "Všetko bude záležať od zdravotného stavu hráčov. Verím, že s nimi budeme môcť počítať."

Prvá vzájomná konfrontácia sa skončila v polovici januára jednobodovou prehrou Levíc, čiže okrem súboja o umiestnenie sa hrá aj o to, aby mali s ďalším súperom kladnú bilanciu. "Tretie miesto je určite extra motiváciou, respektíve hnacím motorom. Bol by to pre nás skvelý výsledok," myslí si Kneževič. "Opäť len výkon počas 40 minút na hranici možností nám vie dať nádej na to, aby sme mohli pomýšľať na úspešný výsledok," dodal Madzin.

 

6. kolo druhej fázy Európskeho pohára FIBA - J-skupina:

utorok 7. februára

17.30 Karhu Kauhajoki - Hapoel B-Cure Laser Haifa

streda 8. februára

19.30 BC Budiveľnik Kyjev – Patrioti Levice

 

Tabuľka J-skupiny:

1. Karhu 5 4 1 391:315 9

2. Kyjev 5 3 2 359:370 8

3. Haifa 5 2 3 376:383 7

4. Levice 5 1 4 367:425 6