Main Content

Slovákov v Davis Cupe čakajú Gréci: Najväčšou hrozbou je Stefanos Tsitsipas

štvrtok, 9. február 2023 13:27 | Autor: TASR

Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas | zdroj: TASR

Slovenskí tenisti sa v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára predstavia v Grécku, ktorého lídrom je finalista Australian Open Stefanos Tsitsipas. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v londýnskej centrále ITF. Hrať sa bude 15.-16. alebo 16.-17. septembra. Víťaz zápasu zabojuje v roku 2024 v kvalifikácii o postup na finálový turnaj.

Slovensko bolo pri žrebe nasadené a okrem Grécka ešte mohlo naraziť na Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Taiwan, Dánsko, Izrael, Litvu, Peru, Portugalsko, Turecko, Ukrajinu alebo Uzbekistan Slováci počas uplynulého víkendu po štvrtý raz za sebou neuspeli v kvalifikácii o finálový turnaj, keď na harde v Groningene prehrali s domácim Holandskom 0:4.

Slovenského kapitána Tibora Tótha výsledok žrebu príliš nepotešil. "Gréci vonku sú silní súperi. Majú vo svojom strede skvelého singlistu Tsitsipasa, ktorý hráva aj štvorhry. Budeme sa musieť na tento zápas veľmi dobre pripraviť. Škoda, že nenastúpime doma, ale veľa rokov sme hrali pred našimi fanúšikmi, takže sa to dalo čakať. Dúfam, že všetci naši hráči budú zdraví a že nastúpime v najsilnejšom zložení," povedal Tóth pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Gréci zdolali v baráži v Aténach Ekvádor 3:1. Tsitsipas vyhral obe dvojhry. Tretí bod pridal v singli Aristotelis Thanos. "Je to veľmi ťažký žreb. Našich hráčov čaká konfrontácia so Stefanosom Tsitsipasom, ktorý je momentálne svetovou trojkou. Veľmi dôležitú úlohu zohrá štvorhra, bod z debla môže byť kľúčový. Bude to atraktívny zápas. Predpokladám, že Gréci si zvolia hard, hoci Tsitsipas vie hrať dobre na všetkých povrchoch," uviedol pre TASR generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Žreb 1. svetovej skupiny Davisovho pohára:

Bosna a Hercegovina - Nemecko, Bulharsko - Kazachstan, Belgicko - Uzbekistan, Argentína - Litva, Ukrajina - Kolumbia, Maďarsko - Turecko, Izrael - Japonsko, Rakúsko - Portugalsko, Grécko - SLOVENSKO, Peru - Nórsko, Rumunsko - Taiwan, Dánsko - Brazília