Fíni sa vyhli fiasku, do boja o záchranu posielaju Američanov

štvrtok, 13. máj 2010 00:56 | Autor: TASR

Hokejisti USA prehrali v stredajšom večernom stretnutí na 74. majstrovstvách sveta v Nemecku s výberom Fínska 2:3 a čakajú ich iba súboje v skupine o záchranu medzi elitou.

Fínsko - USA 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly:
36. Komarov (Immonen, Puistola), 41. Immonen (Nummelin, Mäenpää), 58. S. Kapanen (Nummelin, Aaltonen) - 4. Moss (J. Johnson, Kreider), 60. Oshie (Yandle)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Minář, Šindler - Kalivoda (všetci ČR), Sabelström (Švéd.), 17 633 divákov

Zostavy:

Fínsko: Vehanen - Nummelin, Puistola, Niskala, Vatanen, Kukkonen, Mäenpää, Jaakola - Miettinen, Immonen, J. Jokinen - S. Kapanen, Kontiola, Aaltonen - Santala, Korpikoski, Pihlström - Hytönen, Lehterä, Komarov
USA: Clemmensen - J. Johnson, Yandle, M. Greene, A. Greene, Hillen, Lundin, Chorney, Gilroy - Galiardi, Moss, Potulny - Dubinsky, Okposo, Oshie - Hanson, R. Carter, Foligno - Kennedy, Nystrom, Kreider

Hokejisti USA prehrali v stredajšom večernom stretnutí na 74. majstrovstvách sveta v Nemecku s výberom Fínska 2:3 a čakajú ich iba súboje v skupine o záchranu medzi elitou. Na úkor Američanov postúpili do osemfinálovej fázy práve Fíni ako aj Dáni a domáci Nemci. V stredu večer to pritom dlho vyzeralo na triumf hráčov USA, ktorí od 4. min viedli presným zásahom Mossa. V 36. min však vyrovnal Komarov a v úvode tretieho dejstva naklonil misky váh na stranu Fínov Immonen. Gólovú poistku pridal v 58. min S. Kapanen a na triumfe Fínska už nič nezmenil ani presný zásah Oshieho 17 sekúnd pred treťou sirénou.

Američania sa v bojoch o záchranu predstavia po siedmich rokoch, naposledy sa im to stalo v roku 2003.

Konečná tabuľka D-skupiny

1. Fínsko 3 2 0 0 1 5:6 6 - postup do osemfinálovej fázy
2. Nemecko 3 1 1 0 1 5:3 5 - postup do osemfinálovej fázy
3. Dánsko 3 1 1 0 1 7:5 5 - postup do osemfinálovej fázy
-----------------------------------------------------------------------------------
4. USA 3 0 0 2 1 4:7 2 - skupina o záchranu

Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.