Main Content

Šošoni otočili zápas na Liptove: Zabezpečili si miesto v TOP 6

nedeľa, 5. marec 2023 09:58 | Autor: TASR

MŠK Žilina
MŠK Žilina | zdroj: TASR

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom zápase 22. kola Fortuna ligy v Poprade nad posledným tímom tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 a vybojovali si miestenku v skupine o titul.

V základnej časti obsadili Žilinčania piatu priečku. Liptovský Mikuláš čaká v desaťkolovej nadstavbe tvrdý boj o záchranu, na ktorú stráca desať bodov.

Fortuna liga - 22. kolo:

MFK Tatran Lipovský Mikuláš - MŠK Žilina 1:2 (1:1)

Góly: 19. Dedič - 21. Jambor, 86. Kaprálik, ŽK: Tumma, Diviš, Župa - Kaprálik, ČK: 29. Tumma (L. Mikuláš), rozhodovali: Dohál - Halíček, Štofik, 395 divákov.

Liptovský Mikuláš: Sváček - Diviš, Pavišič (34. Bedecs), Tumma, Spyčka - Nečas, Gerát, Laura (81. Jendrišek) - Gaži (68. Župa), Dedič (81. Bartoš), Steinhübel (68. Staš)

Žilina: Belko - Leitner, Stojčevski, Nemčík - Kopásek (77. Javorček), Minárik (85. Sauer), Iľko, Bari - Kaprálik, Jambor, Galčík (66. Ďuriš)

Hlas po zápase:

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny /zdroj mskzilina.sk/: "Vedeli sme, aké náročné to dnes bude. Chceli sme hrať našu hru, no nedarilo sa nám to. Boli sme nepresní, tlačil nás čas a bolo vidieť na hráčoch ťarchu zodpovednosti. Zväzovalo nám to nohy, chýbali princípové veci, riešili sme veci zbrklo. Z toho pramenili chyby, pri ktorých nás podržal Belo. Futbal nás dnes odmenil za to, ako pracujeme a ako náročne sa snažíme hrať a aký ambiciózny tím máme. Dnes to nebol nadpriemerný duel, šancí bolo menej na oboch stranách. Napokon sme boli šťastnejší. Konečné postavenie nám dáva priestor na to, aby sme mohli hrať v ďalších stretnutiach pokojnejšie. Ale aj duely ako tie dnešné sú potrebné pre rast hráča. Dnes to chalani vybojovali, čo sa tiež cení. Ideme ďalej, do novej kapitoly tímu. Sme radi, že môžeme hrať znova atraktívnu skupinu o titul."