Main Content

Toto sú hráči týždňa NHL: Crosby hrá ako v TOP rokoch

pondelok, 13. marec 2023 22:07 | Autor: TASR

Sidney Crosby
Sidney Crosby | zdroj: TASR

Hráčmi týždňa v zámorskej hokejovej NHL sa stali útočníci Clayton Keller z Arizony, Sidney Crosby z Pittsburghu a Mitch Marner z Toronta. Informovala o tom oficiálna webstránka súťaže.

Ocenenie prvej hviezdy získal útočník Keller z Arizony. Dvadsaťštyriročný Američan pomohol "kojotom" deviatimi bodmi (4+5) v štyroch dueloch. Arizona aj vďaka nemu v troch stretnutiach bodovala naplno. Keller v prebiehajúcom ročníku profiligy nazbieral 69 bodov (29+40) v 67 zápasoch. V štatistike gólov a bodov utvoril svoje kariérne maximum, na prekonanie osobného rekordu v počte asistencií (42) mu chýbajú tri. Rekord v počte asistencií zaznamenal v nováčikovskej sezóne 2017/18.

Crosby nazbieral v štyroch zápasoch 7 bodov (2+5) a podieľal sa na troch triumfoch zo štyroch stretnutí Penguins v tomto týždni. V zápase proti Columbusu (5:4 pp) zaznamenal svoj 20. gól v predĺžení, čím sa v tejto štatistike zaradil na 2. miesto v histórii NHL. Týždeň zakončil dvoma asistenciami proti New Yorku Rangers (3:2 pp), ktorými desiatykrát v kariére dosiahol na métu 50 asistencií. Kapitán "tučniakov" je na čele v tímovej produktivite, keď v 66 zápasoch nazbieral 80 bodov (29+51), čo ho radí na 12. miesto spomedzi všetkých hráčov v ročníku 2022/23.

Marner si pri dvoch víťazstvách Toronta pripísal na konto 6 bodov (2+4). Dvadsaťpäťročný Kanaďan zaznamenal proti Edmontonu (7:4) svoj 13. štvorbodový výkon v kariére, keď jeden gól strelil a na tri asistoval. Krídelník Maple Leafs vedie tímovú produktivitu s 83 bodmi (24+59), čo z neho v rámci celej súťaže robí deviateho najproduktívnejšieho hráča. Okrem solídnej produktivity je lídrom v štatistike získaných pukov (88).