Main Content

Pardavý hovorí o ťažkej sérii: Čo čaká Slovan proti Michalovciam?

štvrtok, 16. marec 2023 16:53 | Autor: TASR

Ján Pardavý
Ján Pardavý | zdroj: TASR

Úradujúci slovenský hokejový majster Slovan Bratislava začne cestu za obhajobou titulu proti Michalovciam. "Belasí" skončili po základnej časti na druhom mieste a vo štvrťfinále play off Tipos extraligy sú favoritom na postup.

Slovanisti však prehrali s týmto súperom v prebiehajúcej sezóne v troch zo štyroch dueloch. Triumfovali len 25. septembra, keď v 4. kole uspeli doma po výsledku 4:1. "Štatistiku neberiem do úvahy. Vo všetkých zápasoch sme boli lepší tím, ale neboli sme efektívni. Momentálne ideme od nuly a verím, že hneď do prvého zápasu vstúpime aktívne a využijeme domáce prostredie, aby sme išli do vedenia. Nechceme sa dostať pod nejaký tlak. Určite to bude ťažká séria. Michalovce ukázali aj počas sezóny aj v sérii proti Trenčínu, že majú kvalitný tím," uviedol tréner Ján Pardavý pre TASR. V závere základnej časti mu pre zdravotné problémy chýbalo viacero hráčov, 12-dňový oddych aj preto padol vhod. "Do play off ideme v najsilnejšom možnom zložení. Chýbať nám budú len Adam Lukošík a Alex Šotek," prezradil.

Obhajcovia vlaňajšieho titulu Slovanisti boli dlhodobo na 1. mieste tabuľky, no v závere základnej časti oň prišli. Prehrali záverečné dva zápasy a do vyraďovacích bojov vstúpia z 2. miesta. "Záverečné zápasy základnej časti sme zvládli herne, ale nie výsledkovo. V záverečnom zápase proti Novým Zámkom sme boli aktívni, len sme nedávali góly - rovnako aj v Liptovskom Mikuláši. Pod stratu prvého miesta sa podľa mňa podpísalo príliš veľa domácich prehier. Ide play off a verím, že v hlavách chalanov nastala zmena a nepodcenia žiadnu situáciu. Záver bol výsledkovo divoký, ale herne sme sa zdvihli, hlavne po mítingu po domácej prehre s Prešovom. Verím, že v tom nastavení budeme pokračovať a budeme aj efektívni," poznamenal Pardavý, ktorý verí, že jeho tím bude na Michalovce dostatočne pripravený: "Záverečné tri dni pred štvrťfinále sme sa venovali nácviku herných situácií, každého detailu. Takisto aj presilovkám, ktoré môžu rozhodovať zápasy."

Štvrťfinálový súper "belasých" vzišiel z kvalifikácie play off. Michalovce zdolali Duklu Trenčín v päťzápasovej sérii 3:2. Na rozdiel od Slovanistov vstúpia do play off rozohratí, "Belasí" však veria, že výhodou bude skôr dlhší oddych a dlhší čas na prípravu. "V play off už nie je žiadny ľahký súper ani zápas. Čakám boj od začiatku, ale pevne verím, že sme na to dobre pripravení. My sme sa však dva týždne sústredili, aby sme sa čo najlepšie pripravili na štvrťfinále. Som presvedčený, že sa nám to podarilo," povedal pre TASR kapitán "belasých" Michal Sersen.