Main Content

Päť zmien v kádri SR 21: Fares Shudeiwa teraz za Slovensko nenastúpi

pondelok, 20. marec 2023 17:52 | Autor: TASR

Slovenská reprezentácia do 21 rokov
Slovenská reprezentácia do 21 rokov | zdroj: TASR

V kádri slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov nastalo pred pondelňajším odletom na prípravný kemp v Turecku päť zmien. Z pôvodného menoslovu vypadli brankári Michal Kukučka a Ľubomír Belko, obranca Marek Mičák a stredopoliari Fares Shudeiwa s Adamom Hanesom.

Dvojicu brankárov nahradili Jakub Surovčík s Marekom Teplanom, namiesto Mičáka prišiel Marián Tandara a v strede poľa zaskočili Jakub Rakyta a Lucas Demitra. "Chceli sme zobrať 21 hráčov do poľa a troch brankárov, aby dostali všetci priestor. Stáva sa, že prídu zranenia a choroby, mrzí nás to. Budeme spokojní, keď absolvujeme všetky tréningové jednotky a v zápasoch sa ukážeme v dobrom svetle," uviedol k zmenám pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) asistent trénera Tibor Goljan.

Slovenská "dvadsaťjednotka" si v Turecku zmeria sily s rovesníkmi zo Slovinska (22.3.), Bulharska (25.3.) a Severného Macedónska (28.3.). Jeden z ofenzívnych ťahúňov bude Adrián Kaprálik z MŠK Žilina, ktorý strelil v uplynulých troch zápasoch Fortuna ligy dva góly. "Verím, že strelecké kopačky mám zbalené aj teraz a v Turecku nejaký gól pridám," povedal s úsmevom Kaprálik. "Takmer všetkých chalanov poznám, hrali sme spolu, či proti sebe v lige, alebo aj v domácich mládežníckych kategóriách," dodal Kaprálik.