Main Content

17-ročný Sauer sa už do Žiliny nevráti: Presvedčil Feyenoord Rotterdam

pondelok, 3. apríl 2023 19:12 | Autor: TASR

Leo Sauer
Leo Sauer | zdroj: Twitter

Holandský futbalový klub Feyenoord Rotterdam využil opciu na trvalý prestup Slováka Lea Sauera. Sedemnásťročný krídelník bol od začiatku tejto sezóny na hosťovaní z MŠK Žilina a pôsobil najmä v tamojšom tíme do 21 rokov. S Feyenoordom podpísal zmluvu do roku 2026.

"Sme veľmi radi, že sme získali taký veľký talent až na tri roky. Leo sa dokázal rýchlo adaptovať a ukázal, že má kvalitu aj potenciál," uviedol pre oficiálnu klubovú webstránku Rini Coolen, šéf akadémie Feyenoordu.

Sauer má na konte už tri vystúpenia v "áčku" Feyenoordu. Prvé absolvoval v decembrovom prípravnom víťaznom zápase proti KV Oostende, v ktorom strelil gól na konečných 2:0. "Z podpisu zmluvy mám veľmi dobrý pocit. Znamená to, že vo mňa veria a môžem sa rozvíjať v tomto veľkom klube," povedal Sauer.

Do Žiliny prišiel v roku 2018 zo Slovana Bratislava a v minulom ročníku odohral okrem iného dva zápasy v mládežníckej Lige majstrov. "Ako sme deklarovali už v lete, tento prestup nie je v súlade s filozofiou MŠK Žilina, ktorá sa nestotožňuje s takým skorým odchodom do zahraničia. Konečné slovo však mal perspektívny krídelník, ktorému, samozrejme, prajeme v jeho ďalšej futbalovej kariére veľa úspechov," uviedol slovenský klub na svojej oficiálnej webovej stránke.