Main Content

Milwaukee Bucks nie je tímom jedného hráča: Nikto sa nad nikoho nevyvyšuje

štvrtok, 20. apríl 2023 10:40 | Autor: TASR

Brook Lopez, Jae Crowder
Brook Lopez, Jae Crowder | zdroj: TASR

Najlepší tím po základnej časti basketbalovej NBA Milwaukee Bucks nedopustil ďalšie zaváhanie a v druhom meraní síl série 1. kola play off zvíťazil doma nad Miami 138:122.

Duel zvládol aj bez svojho lídra Jannisa Antetokunmpa, ktorý prvý zápas nedohral pre zranenie chrbta. Sériu vyrovnal aj Memphis, ktorý zvíťazil doma nad Los Angeles Lakers 103:93. Denver vedie už 2:0 na zápasy, keď si poradil s Minnesotou 122:113.

Milwaukee ukázalo, že jeho hra nie je založená na jedinej osobe, až sedem hráčov sa dostalo do dvojciferných čísiel, vrátane kompletnej základnej päťky. Hráči Bucks premenili 25 trojkových pokusov, čo je vyrovnaný rekord NBA v play off.

Rovnaký počet dal aj Cleveland Atlante v roku 2016. Najviac bodov dal za víťazov Brook Lopez - 25. "Všetci sme sa na tento duel dobre pripravili, mali sme tú správnu mentalitu. Nikto v tíme sa nad iného nevyvyšuje, chceme skrátka triumfovať," povedal po stretnutí pivot šampiónov z roku 2021.

S absenciou svojho najlepšieho strelca sa vyrovnal aj Memphis, Grizzlies sa až hodinu pred štartom duelu rozhodli, že Ja Morant dostane viac času na vyliečenie ruky, ktorú si poranil v prvom meraní síl.

Napriek tomu mali duel pod kontrolou od úvodu a v zápase viedli aj o 20 bodov. Xavier Tillman sa zaskvel osobným rekordom 22 bodov a pridal aj sezónne maximum 13 doskokov. "Dnes to bolo pre nás evidentne veľké víťazstvo. Xavier zahral skvele, no o ostatných hráčoch sa dá povedať to isté," pochválil zverencov kouč Grizzlies Taylor Jenkins.