Main Content

Veľké gesto na Wimbledone: Ukrajinskí hráči dostanú ubytovanie

utorok, 25. apríl 2023 15:49 | Autor: TASR

Wimbledon
Wimbledon | zdroj: © TASR

Vedenie All England Clubu sa rozhodlo zaplatiť dve izby ukrajinským tenistom a ich tímom počas grandslamového turnaja vo Wimbledone. Rovnako daruje jednu britskú libru za každú predanú vstupenku na pomoc Ukrajine. Informovala agentúra AP.

Usporiadatelia turnaja uviedli, že Rusko a Bielorusko pre vojenskú agresiu na Ukrajine nedostanú vysielacie práva na Wimbledon. Rovnako ich médiám neumožnia vstup na turnaj. Medzi požiadavky usporiadateľov patrí aj podpísanie vyhlásenia, že hráči nebudú podporovať ruskú inváziu na Ukrajine.

All England Club 31. marca rozoslal vyhlásenie, v ktorom oznámil, že tento rok umožní hráčom z Ruska a Bieloruska nastúpiť na Wimbledon "ako 'neutrálnym' športovcom a pri dodržaní príslušných podmienok". Klub uviedol, že títo hráči nemajú právo vyjadrovať podporu ruskej invázii na Ukrajinu a prijímať finančné prostriedky z Ruska, Bieloruska a od "spoločností riadených alebo kontrolovaných" týmito dvoma krajinami.

Medzi tenistami, ktorí sa teraz môžu vrátiť na Wimbledon, je napríklad Arina Sobolenková z Bieloruska, ktorá je v rebríčku na 2. mieste a v januári získala prvý tohtoročný grandslamový titul na Australian Open. V mužskej súťaži sa predstaví Rus Daniil Medvedev, šampión US Open z roku 2021. Ďalšími zvučnými menami sú Victoria Azarenková a Karen Chačanov.