Česko je oficiálne vo štvrťfinále MS! Čo povedali Vejmelka či Jordán?

'Hokejisti Česka zvíťazili nad Nórskom 2:0 v sobotňajšom zápase základnej B-skupiny na MS v Rige. Predbežne tým poskočili na prvé miesto v "slovenskej" skupine, no ešte v sobotu ich mohol predbehnúť víťaz súboja medzi Kanadou a Švajčiarskom, ktorý bol na programe od 19.20 SELČ.
Česi rozhodli o víťazstve dvoma gólmi v prvej tretine, keď skórovali Dominik Kubalík a Jakub Flek. Pre prvého menovaného to bol už siedmy gól na turnaji a upevnil si ním prvú pozíciu v produktivite aj medzi strelcami.
Česi si víťazstvom definitívne zabezpečili postup do štvrťfinále. Na ďalší zápas nastúpia v nedeľu od 19.20 SELČ proti Švajčiarsku, Nóri budú hrať v pondelok od 15.20 s Kanadou.
Hlasy (zdroj: iihf.com):
Karel Vejmelka, brankár ČR: "Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo, pretože teraz máme pred sebou dvoch mimoriadne silných súperov. Bol to ťažký zápas a som veľmi rád, že sme ho zvládli."
Michal Jordán, obranca ČR: "Sme spokojní s tromi bodmi a s čistým kontom. Zlepšujeme sa každým zápasom a verím, že to potvrdíme aj v súbojoch proti Švajčiarsku a Kanade."
Ken Andre Olimb, útočník a kapitán Nórska: "Hrali sme celkom dobre, tvrdo sme pracovali. Vedeli sme, že proti Česku budeme potrebovať aj šťastie. Vytvorili sme si dosť príležitostí na skórovanie, preto sme sklamaní, že sme nedali ani jeden gól."
