HLASY PO VÝHRE SR: Hlavné sú tri body, tŕpli sme

Slovenskí hokejisti zvíťazili nad Slovinskom 1:0 v nedeľňajšom zápase základnej B-skupiny na MS v Rige. Jediný gól duelu strelil v 21. minúte Richard Pánik. Slováci si víťazstvom udržali šancu na postup do štvrťfinále. Pre Slovincov znamená prehra definitívnu istotu zostupu do A-skupiny I. divízie MS.
Slováci sú priebežne na piatej priečke a na štvrté Lotyšsko strácajú tri body. Toto manko môžu zmazať v prípade víťazstva vo svojom poslednom zápase proti Nórsku, pričom na postup budú potrebovať aj víťazstvo Švajčiarov proti Lotyšom za tri body.
V stretnutí proti Slovinsku sa do zostavy SR po zdravotných problémoch vrátili útočník Peter Cehlárik a obranca Mário Grman, nedostali sa do nej útočníci Martin Chromiak a Alex Tamáši. Slováci mali v prvej tretine streleckú prevahu, no gól dosiahli až v úvode druhej časti, keď sa po úniku presadil Richard Pánik. Napriek viacerým šanciam na oboch stranách to bol napokon jediný gól zápasu. V bránke slovenského tímu nastúpil Stanislav Škorvánek, ktorý dosiahol svoje prvé čisté konto na MS.
Slováci odohrajú posledný šiesty zápas v základnej skupine v utorok od 11.20 SELČ proti Nórsku. Slovinci uzavrú svoje účinkovanie na MS v Rige duelom s Kazachstanom v pondelok od 19.20.
Hlasy (zdroj: RTVS a TASR):
František Gajdoš, obranca SR: "Bol to ťažký zápas, tŕpli sme do posledných sekúnd. Ale chyba bola, že sme nepremenili šance, ktoré sme mali. Ak by sme z toho dali góly, bolo by to oveľa pokojnejšie."
Stanislav Škorvánek, brankár SR: "Pred veľkou šancou Slovincov v závere do mňa išiel hráč a ja som sa potom musel vrátiť do pozície. Našťastie som si z toho nedal vlastný gól ako proti Čechom. Bol to ťažký zápas, no počítajú sa tri body."
Peter Cehlárik, útočník SR: "Začiatok zápasu bol z našej strany naozaj dobrý, súpera sme dostávali pod tlak. Druhá tretina nás stála viac síl, ale celkovo to bol dobrý tímový výkon. Stano (Škorvánek) odchytal výborný zápas. Vedeli sme, že na konci budú mať Slovinci tlak a bolo len na nás, ako to ustojíme."
Mário Grman, obranca SR: "Hlavné je, že sme získali tri body. Často sme si to komplikovali. Bolo to hlavne o našich chybách a o tom, čo sme my dovolili súperovi. Nemohli sme si pripustiť tlak, ktorý vyplýval z potreby víťazstva. Teraz sa sústredíme na svoj zápas. Vieme, že v ňom potrebujeme získať tri body."
