PRE TIPUJÚCICH: Play-off extraliga: Bystrica - Košice, Zvolen - Skalica (12.3.)

pondelok, 12. marec 2012 12:14 | Autor: Martin Kollár

PRE TIPUJÚCICH: Play-off extraliga: Bystrica - Košice, Zvolen - Skalica (12.3.) | zdroj: Martin Kollár pre Sport7.sk, foto Adrian Danaj

Základná časť je minulosťou a pred nami stojí najdôležitejšia časť sezóny – vyraďovacia časť. 8 tímov vytvorilo dvojice pre prvé kolo, každý deň sa vám budeme jednotlivé súboje snažiť priblížiť a poradiť, čo by na vašom tikete nemuselo chýbať.

Banská Bystrica (8) – Košice (1), 18.00

4. zápas, stav série 2:1 pre Košice

BB – Bystrica potvrdila, že tretí zápas bude najmä o boji ich útočníkov s brankárom Hylákom. Napokon predpokladane padlo málo gólov. Dokonca len jediný, o ktorý sa postaral Kokavec ešte v prvej tretine. Chorošun potvrdil dobrú formu a udržal si prvé čisté konto v play-off. Bystričania tak splnili hlavný cieľ a vyhrali futbalovo 1:0. Budú aj dnes úspešný?

KE – Košice sa dnes sústredili najmä na defenzívu a tak bol najpermanentnejším košickým mužom Hylák. Aj on podal výborný výkon a tak boli diváci svedkami len jediného gólu. Na druhej strane útočníci majstra vyšli strelecky naprázdno, čo sa im v play-off stalo naposledy v sezóne 2007/2008. Vráti sa strelcom Košíc strelecký apetít už dnes?

Forma tímov (posledné 3 zápasy)

Bystrica
07.03.2012 18:00 HC Košice HC 05 Ban. Bystrica a.s. 4:3pp (0:1,2:1,1:1-1:0)
08.03.2012 18:00 HC Košice HC 05 Ban. Bystrica a.s. 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
11.03.2012 18:00 HC 05 Ban. Bystrica a.s. HC Košice 1:0(1:0, 0:0, 0:0)
Košice

Vzájomné zápasy (základná časť 2011/2012)

30.09.2011 18:00 HC Košice HC 05 Ban. Bystrica a.s. 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
25.10.2011 17:00 HC 05 Ban. Bystrica a.s. HC Košice 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
25.11.2011 18:00 HC Košice HC 05 Ban. Bystrica a.s. 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
28.12.2011 18:00 HC 05 Ban. Bystrica a.s. HC Košice 1:2gws (0:0, 0:1, 1:0, 0:0)
27.01.2012 18:00 HC 05 Ban. Bystrica a.s. HC Košice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
24.02.2012 18:00 HC Košice HC 05 Ban. Bystrica a.s. 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

TIP:Aj dnes to bude súboj o každý kúsok ľadu a ani dnes nepredpokladáme gólové hody. Košičania majú skúsený tím a dnes veríme, že sa prebudia strelci oceliarov a hostia tak budú odchádzať na východ s dvoma mečbalmi.

Výhra hostí – kurz okolo 2.20
Zálešák – kurz okolo 3.00– Ťažko tipovať strelcov, no ak by mal byť na vašom tikete mohol by to byť práve Zálešák. Prvý útok majstra by mal dnes zabrať a odčiniť včerajšie zaváhanie
Počet gólov  0-5 – kurz okolo 1.70. Včerajší duel len potvrdil kvality oboch brankárov, ktorí boli oporami svojich tímov. Dnes taktiež veríme ochrancom svätín.

Zvolen (7) – Skalica (2), 18.00

4. zápas, stav série 2:1 pre Zvolen

ZV – Zvolenčania sa prekvapujúco, no zaslúžene ujali vedenia v sérii. V treťom súboji bol dlho výsledok podobný tomu z Bystrice, keď rozhodoval jediný gól. Záver stretnutia však priniesol prestrelku, ktorá skončila šťastnejšie pre domácich. Pridajú Zvolenčania ďalší bod v sérii a pripíšu si dva mečbaly?

SI – Lakosil dlho držal nad vodou svoj tím, no 45.minúta bola jeho poslednou v zápase, keď pre zranenie musel odstúpiť. Ani hráči však nepodali výborný výkon, vyložené šance ostali nevyužité. Veľa bude záležať či dnes nastúpi jednotka Lakosil. Podajú dnes „trdelníci“ výkon, ktorý ich zdobil skoro celú základnú časť a vyrovnajú tak sériu?

Zvolen
07.03.2012 18:00 HK 36 Skalica HKM a.s. Zvolen 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)
08.03.2012 18:00 HK 36 Skalica HKM a.s. Zvolen 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
11.03.2012 17:00 HKM a.s. Zvolen HK 36 Skalica 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
Skalcia

25.09.2011 17:00 HK 36 Skalica HKM a.s. Zvolen 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
23.10.2011 17:00 HKM a.s. Zvolen HK 36 Skalica 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
22.11.2011 17:00 HK 36 Skalica HKM a.s. Zvolen 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
22.12.2011 18:00 HKM a.s. Zvolen HK 36 Skalica 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
22.01.2012 17:00 HK 36 Skalica HKM a.s. Zvolen 9:1 (2:0, 6:0, 1:1)
21.02.2012 17:00 HKM a.s. Zvolen HK 36 Skalica 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

TIP:Ťažký zápas, dôležitý hlavne pre Záhorákov, ktorí sú favoritmi v sérii, no prehrávajú 2:1. Ak nastúpi Lakosil hostia budú určite istejší, no odhodlaní domáci hrajú v dobrej forme a tak by dnes nemuselo rozhodnúť 60.minút.

Remíza – kurz okolo 4.05
Hosťujúci strelec  Pálffy- kurz okolo 2.60. Ikona hostí včera patrila znova  k tým najvyťažovanejším a dnes by tomu nemalo byť inak. Hostia dnes „musia“ a správny kapitán by mal ísť vzorom.
Počet gólov 6+ – kurz okolo 1.80 – Aj dnes by sme tipovali väčší počet gólov. Včera napokon padlo až 6 gólov, no keby strelci využili viaceré sľubné príležitosti mohlo to skončiť ešte divokejšie.