Main Content

Boston Celtics vyhral druhý zápas za sebou: V hre je historické otočenie série

piatok, 26. máj 2023 11:12 | Autor: TASR

Boston Celtics
Boston Celtics | zdroj: TASR

Basketbalisti Bostonu Celtics naďalej živia šancu stať sa prvým tímom v histórii, ktorý v play off NBA otočí sériu z 0:3 na zápasy. V piatom finále Východnej konferencie zdolali doma Miami Heat 110:97 a druhýkrát za sebou odvrátili koniec sezóny. V sérii znížili na 2:3, šiesty duel je na programe v noci na nedeľu v Miami.

Boston si v zápase pripísal až 16 úspešných trojkových pokusov, štyria jeho hráči sa dostali cez hranicu 20 bodov. Najlepší strelec bol Derrick White s 24 bodmi, Marcus Smart dal 23 a Jaylen Brown i Jayson Tatum zhodne po 21. "Jediná vec, ktorá nás môže zastaviť, sme my sami," zdôraznil po úspešnom dueli Brown.

Celtics od úvodu stretnutia deklarovali, že nemienia dopustiť, aby si v súboji proti Miami nepripísali ani jeden triumf na domácej palubovke. Súpera nepustili ani raz do vedenia, zápas odštartovali šnúrou 20:5 a minimálne desaťbodový náskok už nepustili. "Pritlačili nás k múru, no to nás zomklo. Chceli sme si udržať nádej na postup a k tomu sme potrebovali predviesť výkon na najvyššej úrovni," pochvaľoval si tréner Bostonu Joe Mazzulla.

Líder Miami Jimmy Butler zaznamenal 14 bodov, čo bolo pre neho najmenej v tohtoročnej vyraďovaćke. Druhý najlepší strelec predchádzajúceho stretnutia Gabe Vincent nenastúpil pre podvrtnutý členok. Najviac bodov za Heat dal z pozície náhradníka Duncan Robinson - 18. "Neprekvapili nás. Iba jednoducho zvýšili svoju úroveň. Ak chceme uspieť, musíme urobiť doma to isté," skonštatoval Robinson.