Main Content

Má 16 rokov a je v 3. kole Roland Garros: Mirra Andrejevová píše tenisovú históriu

štvrtok, 1. jún 2023 21:14 | Autor: TASR

Roland Garros
Roland Garros | zdroj: RF

Šestnásťročná kvalifikantka Mirra Andrejevová sa vo štvrtok prebojovala do tretieho kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V druhom kole zdolala Diane Perryovú z Francúzska 6:1, 6:2. Od roku 1993 sa stala siedmou hráčkou do 17 rokov, ktorá sa v Paríži prebojovala do tretieho kola.

Ruská tenistka sa vo svetovom rebríčku nachádza na 143. mieste a na grandslamovom turnaji debutuje. V prvom sete domáca Parryová urobila 15 nevynútených chýb, Ruska len 5. V druhom viedla Andrejevová 3:2 a neskôr 5:2, keď Parryová urobila svoju štvrtú dvojchybu v zápase.

Ruská tínedžerka po 77 minútach premenila svoj druhý mečbal. "Som šťastná, že si nevidela, aká som nervózna," povedala Ruska na adresu súperky. "Trochu som sa triasla, pretože som hrala proti domácej hráčke a dav jej fandil," dodala.

Suverénne postúpila aj kazašská tenistka Jelena Rybakinová. Vlaňajšia wimbledonská šampiónka zdolala v 2. kole v pozícii nasadenej štvorky Češku Lindu Noskovú 6:3, 6:3. Ďalej ide aj Talianka Elisabetta Cocciarettová po triumfe 6:2, 6:3 nad Švajčiarkou Simonou Waltertovou.