Main Content

Po tom, čo sa nepresadil v KHL a vyhral v Česku titul je späť: Čo o Bučekovi povedal Kováčik

piatok, 2. jún 2023 19:05 | Autor: TASR

Samuel Buček
Samuel Buček | zdroj: TASR

Slovenský hokejista Samuel Buček sa stal staronovou posilou HK Nitra. Dvadsaťštyriročný útočník sa vrátil pod Zobor po jednej sezóne, ktorú odštartoval v Neftechimiku Nižnekamsk v KHL a zakončil ju majstrovským titulom s českým Třincom. V ročníku 2021/22 strelil v drese "corgoňov" počas sezóny 54 gólov a získal ocenenie Zlatá korčuľa pre najužitočnejšieho hráča play off.

"Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo dotiahnuť návrat nášho odchovanca Sama Bučeka domov. Bol naša najväčšia priorita. Sme presvedčení, že bude opäť patriť medzi najvýraznejšie postavy ligy. Zmluvu sme podpísali na dve sezóny. Stále má iba 24 rokov a potenciál dosiahnuť v hokeji na najvyššie méty. Spolu s ním sme si vytýčili plán, aby bol po pôsobení u nás pripravený presadiť sa aj v TOP svetových ligách," uviedol na stránke klubu prezident HK Nitra Miroslav Kováčik.

Buček v uplynulom ročníku odohral šesť duelov bez zisku bodu za ruský Nižnekamsk. V októbri ho angažoval Třinec, s ktorým sa na konci ročníka tešil zo zisku titulu. V 36 dueloch základnej časti zaznamenal 10 bodov (7+3), v ôsmich stretnutiach play off nebodoval. Buček odštartoval kariéru práve v rodnej Nitre, keď debutoval v sezóne 2015/16 v šestnástich rokoch.