Main Content

AS Rím má miestenku do Európskej ligy: Viaceré kluby mali o čo hrať

pondelok, 5. jún 2023 07:52 | Autor: TASR

AS Rím
AS Rím | zdroj: TASR

Futbalisti AS Rím získali miestenku pre budúci ročník Európskej ligy. V nedeľnom zápase záverečného 38. kola Serie A zvíťazili doma nad Speziou 2:1 a obsadili konečné 6. miesto.

Nezaváhala ani Atalanta Bergamo, ktorá zdolala Monzu 5:2 a patrí jej 5. priečka. Juventus Turín zvíťazil v Udine 1:0, no na posun zo 7. miesta a pozície garantujúcu Európsku konferenčnú ligu mu to nestačilo. Posledným zostupujúcim sa stal Hellas Verona, ktorý prehral na pôde AC Miláno 1:3.

Rimania v súboji s o záchranu bojujúcou Speziou dlho nedokázali prevážiť misky váh na svoju stranu, až v 89. minúte rozhodol o zisku troch bodov pre zverencov Joseho Mourinha Paulo Dybala z pokutového kopu.

Speziu však prehra napokon mrzieť nemusela, pretože AC Miláno nemal pochopenie pre záchranárske práce Verony a zabral naplno, hoci mal už istotu konečného 4. miesta. Hellas mal nakoniec rovnaký počet bodov ako Spezia a vypadol iba pre horšiu bilanciu vzájomných zápasov. Za Veronu nehral slovenský reprezentant Ondrej Duda pre poranenie kolena.

Šampióni z tímu SSC Neapol sa rozlúčili so sezónou víťazstvom 2:0 nad Sampdoriou Janov. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral v drese domácich celý duel záverečného 38. kola. Janovčania mali už pred stretnutím istotu posledného miesta a zostupu.