Main Content

Švédsky premiér aj kráľovská rodina: So Zlatanom Ibrahimovičom sa rozlúčili veľké mená

utorok, 6. jún 2023 09:31 | Autor: TASR

Zlatan Ibrahimovič
Zlatan Ibrahimovič | zdroj: TASR

Koniec futbalovej kariéry Zlatana Ibrahimoviča zarezonoval vo Švédsku aj v najvyšších kruhoch. Vyjadrili sa k nemu švédska kráľovská rodina i predseda vlády.

"Ďakujeme Zlatanovi Ibrahimovičovi za to, čo spravil pre švédsky futbal a celé Švédsko. Má za sebou jednu z najlepších športových kariér vôbec. Zasluhuje obdiv a vďačnosť," zverejnila korunná princezná Victoria a jej manžel Daniel na sociálnej sieti podľa DPA.

Obdiv ku kariére 41-ročného útočníka prejavil aj švédsky predseda vlády Ulf Kristersson. "Zlatan je nielen jeden z najúspešnejších futbalistov Švédska, ale aj celého sveta. Je vzor a inšpirácia pre mnohých," zverejnil.

Ibrahimovič uzavrel svoju kariéru v nedeľu v drese AC Miláno, v ktorom pôsobil v rokoch 2010-2012 a 2019-2023. Získal s ním dva ligové tituly (2011 a 2022). Začínal v klube Malmö FF, ligové triumfy vybojoval v Ajaxe Amsterdam, Juventuse Turín, Interi Miláno, FC Barcelona i Paríži Saint-Germain. Hral aj za Manchester United a Los Angeles Galaxy. Za švédsku reprezentáciu odohral 116 zápasov a strelil 62 gólov.