Main Content

Youri Tielemans ostáva v Premier League: Belgičan má nový klub, zahrá si v pohárovej Európe

nedeľa, 11. jún 2023 09:43 | Autor: TASR

Youri Tielemans
Youri Tielemans | zdroj: TASR

Belgický futbalový reprezentant Youri Tielemans je novou posilou Aston Villy. Klub Premier League ho získal zadarmo po vypršaní kontraktu s Leicestrom City, ktorý vypadol z najvyššej súťaže. Dvadsaťšesťročný záložník sa k novému tímu pripojí na začiatku júla.

"Aston Villa s potešením oznamuje, že klub dosiahol dohodu o podpise zmluvy s Yourim Tielemansom. Belgický reprezentant sa oficiálne stane našim hráčom 1. júla po tom, ako mu vyprší zmluva s Leicestrom City," citovala vyhlásenie klubu agentúra AFP. Aston Villa skončila v Premier League na siedmej pozícii a zahrá si v Európskej konferenčnej lige.

Tielemans do Leicestru prestúpil z Monaca v júli 2019 za 40 miliónov libier po úspešnom hosťovaní v druhej polovici predchádzajúcej sezóny. Za "líšky" nastúpil celkovo na 195 stretnutí a strelil 28 gólov, získal s nimi FA Cup v roku 2021. Vo finále proti Chelsea vtedy strelil jediný gól. Za Belgicko hral na MS 2018 a 2022 i na ME 2020. O jeho služby mali podľa BBC záujem aj Arsenal, Manchester United a AS Rím.