Main Content

David De Gea a Manchester United: Rokovania pokračujú, ako to dopadne?

piatok, 16. jún 2023 16:36 | Autor: TASR

David De Gea
David De Gea | zdroj: © TASR

Anglický futbalový klub Manchester United rokuje s brankárom Davidom de Geom o jeho zotrvaní v tíme. Vedenie klubu to uviedlo napriek tomu, že 32-ročného Španiela vynechalo zo zoznamu hráčov pre nasledujúcu sezónu, ktorý zverejnilo v piatok.

De Geovi na konci júna vyprší zmluva, no podľa klubového vyhlásenia zostávajú diskusie s brankárom o potenciálnom novom kontrakte otvorené. Španiel získal v sezóne 2022/23 Zlatú rukavicu za najviac čistých kont v Premier League, jeho pozícia v klube je však ohrozená, keďže má problémy s rozohrávkou. Tréner "červených diablov" Erik ten Hag ju pritom považuje za jednu z kľúčových vlastností brankárov, pripomína agentúra AP.

Manchester zaradil na súpisku útočníka Masona Greenwooda, ktorého vo februári zbavili obvinení z napadnutia a pokusu o znásilnenie. Dvadsaťjedenročný Angličan naposledy nastúpil v drese United v januári 2022. Klub sa vo februári vyjadril, že v jeho prípade sa ešte uskutoční interný proces. O Greenwoodovej pozícii odvtedy neprebehla žiadna oficiálna komunikácia, až do jeho zaradenia na zoznam hráčov pre sezónu 2023/24.